Avtor Sporočilo
<  Družinsko pravo  ~  000000
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
lobi
PrispevekObjavljeno: Pet 06 Okt, 2017 8:46  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Okt 2017 8:26

Z materjo svojih dveh otrok živim v moji hiši v ločenem gospodinjstvu . Hišo sem podedoval po mami -mati mojih otrok je že od začetka v moji hiši in ima skrbništvo nad otokoma. Zanima me ali ji moram zaradi nerazumevanja in nesoglasij priskrbeti nujno bivalno enoto in kaj lahko izgubim ,če se odločim za nakup hiše na morju. Ali lahko mati mojih otrok zahteva delež te hiše in lastništvo nad deležem in če ji sploh kaj pripada ---hišo bom kupil iz lastnih prihrankov. Za otroka redno plačujem preživnino ,hišo vzdržujem jaz in plačujem vse stroške ,ki so povezani z otokoma in hišo.
Zahvaljujem se vam za odgovor in vas lepo pozdravljam
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Pet 06 Okt, 2017 22:02  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Niste povedali, ali sta poročena/v zunajzakonski skupnosti/razevezana. Od kod izhajajo vaši prihranki (izpred začetka zakonske zveze ali so nastali med trajanjem zakonske zveze - v tem drugem primeru so skupno premoženje in ima na njih delež tudi (bivša) žena, zato bo vse, kar bo s tem kupljeno tudi njeno v enakem deležu).

Preživnina za otroke nima nikakršne zveze z vašim razmerjem z (bivšo) ženo. Kolikor poleg preživnine krijete še dodatne stroške (npr. stroške vzdrževanja hiše, računov za elektriko itd.) potem delež teh stroškov, ki odpade na otroke (kot stanovalce) predstavlja vaše darilo njim in ne vpliva niti na zmanjšanje preživnine niti premoženjska razmerja z vašo (bivšo) ženo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Družinsko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu