Avtor Sporočilo
<  Izvršilno pravo  ~  Nepravilno vročanje pošiljk
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Nadkaa
PrispevekObjavljeno: Tor 24 Okt, 2017 15:33  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Okt 2017 15:29

Pozdravljeni!
Na naslov nepremičnine katere solastnik sem, sem prejela izvršbo za komunalne storitve. Stalno prebivališče imam prijavljeno na drugem naslovu, prav tako začasnega in tudi naslov za vročanje pošiljk.
Ker sem mnenja, da mi zadeva ni bila pravilno vročena, postopek pa se je kljub temu izpeljal, me zanima kam in kako postopam s pritožbo ter sklicevanje na člene glede nepravilne vročitve pošiljke?
Hvala lepa!
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Sre 25 Okt, 2017 13:02  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Kolikor ste izvajalcu komunalnih storitev sporočili drug naslov za vročanje, kot je tisti, ki je naveden v izvršbi (in ki je naveden na računih), potem lahko vložite ugovor zoper sklep o izvršbi v roku 8 dni od prejema sklepa oziroma kolikor je ta rok že potekel predlagate obnovo postopka (priporočam, da to za vas naredi odvetnik, ker ni tako enostavno kot je slišati) in v obnovljenem postopku ugovarjate nevročitev.

Dejansko pa tudi če ni bilo pravilno vročeno, to ne bo avtomatsko izničilo obstoja vaših obveznosti. Obveznosti so nastale na podlagi pogodbenega razmerja (četudi ustnega) z izvajalcem komunalnih storitev, za svoje obveznosti ste dolžni vedeti in jih plačati. Nepravilna vročitev lahko kvečjemu vpliva na zmanjšanje dela stroškov, ki so upniku pripadli, ker niste plačali obveznosti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Izvršilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu