Avtor Sporočilo
<  Civilno pravo  ~  Rabljen avto
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Teolin
PrispevekObjavljeno: Sre 15 Nov, 2017 10:48  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Nov 2017 10:14

Pozdravljeni!

Pred petimi dnevi sem kupil 5 let star avto.Pred nakupom sem si avto ogledal , avto je bil moker in bilo je oblačno vreme s seboj sem imel tudi prijatelja in nisva opazila kakšnih napak.Prodajalec ki je pravna oseba mi je zagotavljal,da je redno servisiran in da je kot nov.Rekel sem da bom avto vzel prodajalec je rekel naj se oglasim drugi dan.Naslednji dan okoli 10 ure zjutraj sem klical prodajalca če lahko prinesem papirje za kredit pa je rekel naj mu pošljem poskenirane na mail.Rekel mi je da ko bo kredit odobren me pokliče, da pridem po avto.Prodajalec me je poklical okoli 16:30h naj pridem po avto nato sem se dobil še z agentko in na brzino urdil zavarovanje in odšel z ženo po avto.Ko sem prišel po avto je bila že tema.Vzel sem papirje in prometno ter avto odpeljal.Ko pa sem avto pripeljal domov in ga parkiral pod luč sem opazil da ima avto luknje od toče.Nemudoma sem o tem obvestil prodajalca pa mi je prvo odgovoril da on tega ne ve drugič pa da lahko avto zavarujem proti toči in tako poravim luknje.Res sem bil naiven pa me zanima če lahko kaj naredim???Mogoče znižat kupnino?
Crying or Very sad
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fan2
PrispevekObjavljeno: Sre 15 Nov, 2017 14:45  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Apr 2006 17:45

Luknje od toče opaziš z običajnem pregledu bodisi pri prvem ogledu, bodisi ob prevzemu. Da bi sedaj kaj dosegel, je odvisno zgolj od pripravljenosti prodajalca.

PrispevekObjavljeno: Sre 15 Nov, 2017 19:18  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2012 0:49

^ fan2 ima prav.

Možnost uveljavljanja napak po nakupu je omejena s tem, ali bi pri skrbnem pregledu povprečen človek tako napako odkril. Pomojem v danem primeru bi jo in sodišče bi ti gladko reklo, da ja, si ti kriv.

To ne pomeni, da se ne smeš, ne moreš s prodajalcem zmeniti za zmanjšanje kupnine, ampak vedi, da če mu boš grozil s tožbo, da če je vložiš, z njo verjetno propadeš.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Civilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu