Avtor Sporočilo
<  Izvršilno pravo  ~  Izvrsba - osebni stecaj
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
shera
PrispevekObjavljeno: Sre 22 Nov, 2017 17:52  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Apr 2014 10:16

Spostovani!

Imam en problem, nujno potrebujem nasvet, vendar denarja za to nimam. Sem mama samohranilka, trenutno brez sluzbe in brez dohodkov, prejemam le otroski dodatek in prezivnino za otroka. S sinom ziviva v hisi mojih starsev, saj brez njihove pomoci ne vem kako bi zivela. Leta 2013 sem zaradi zmanjanja place skoraj za polovico sama sprozila osebni stecaj, (oprav. st. 512/2013) saj nisem bila vec zmozna placevati vseh stroskov in sem vedno globlje tonila v dolgove. Par mesecev pred nastopom stecaja sem si vzela posojilo pri posojilnici, obroke sem odplacevala mesecno. Takrat se nisem sploh razmisljala o stecaju. Dolg do posojilnice sev v vecini poplacala. Ostalo je 180 eur. Ko sem nastopila stecaj sem jih o tem tudi obvestila. Ze med preizkusno dobo so mi posiljali poloznice za poravnavo dolga. Zdaj sem s preizkusno dobo koncala, od sodisca sem prejela sklep o odpustu obveznosti, ki je zdaj ze pravnomocen. Danes pa je ze drugic prisel na nas dom nek gospod, ki je kuverto s pozivom za placilo in omembo s tozbo dal kr v roke mojemu mladoletnemu sinu. Napisali so da je to zadnji poziv k placilu drugace sledi tozba. Tudi ce bi zelela placat nimam od kod vzeti denarja. Svoje lastnine tudi nimam. Naj povdarim da se na odpust obveznosti noben upnik ni pritozil, tudi omenjena posojilnica ne. Strah me je vsega tega. Ce me grejo tozit, ali lahko dobijo tozbo? Vljudno vas prosim za nasvet, ne vem vec kaj naj naredim...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Medvedova
PrispevekObjavljeno: Pet 01 Dec, 2017 14:41  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Dec 2016 19:41

Pozdravljeni!

Iz sklepa o odpustu obveznosti izhaja, da so vam odpuščene vse obveznosti, ki so nastale do začetka stečaja 25.03.2013 (razen terjatve iz 2. odstavka 408. člena ZFPPIPP - ampak to terjatev do posojilnice sklepam, da ni). Z odpustom je upnikom prenehala pravica sodno uveljavljati plačilo teh terjatev. Posojilnica torej morebitnega dolga, ki je nastal do 25.03.2013, ni več upravičena terjati od vas. Preverite torej, kdaj je dolg, ki ga sedaj terjajo od vas, nastal. Če je nastal pred 25.03.2013 in če bi posojilnica zoper vas vložila tožbo ali pričela z izvršbo, morate podati odgovor na tožbo oz. ugovarjati in navesti, da posojilnica nima tega upravičenja, saj ste bili v osebnem stečaju, obveznosti pa so vam bile odpuščene. Predlagam, da na posojilnico naslovite dopis in jim pojasnite, da glede na okoliščine osebnega stečaja nimajo več pravice terjati dolga in da naj nad vami ne izvajajo več pritiska.

lp, K
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Izvršilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu