Avtor Sporočilo
<  Delovno pravo  ~  s.p. in koriščenje letnega dopusta
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Meya82
PrispevekObjavljeno: Ned 07 Jan, 2018 0:21  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jan 2015 22:24

Pozdravljeni.
Imam svoj s.p. in s podjetjem xy sklenjeno pogodbo o sodelovanju. Vse storitve izvajam v njihovih prostorih, uporabljam njihovo opremo... Z novim letom je firma objavila spremembe glede koriščenja letnega dopusta, med drugim, da ga ne smeta koristiti dva iz istega sektorja hkrati (baje zaradi kadrovske stiske, a zakaj mora biti to moj problem???), da v določenih mesecih leta koriščenje letnega dopusta ni možno itd. Pravijo, da naj bi to veljalo tako za redno zaposlene, kot tudi za nas s pogodbo o sodelovanju. Kolikor vem, s.p. nima dopusta, ne dobi nobene odločbe, koliko mu ga letno pripada, prav tako ne dobi plačila za dneve, ko je na "dopustu". Ali torej res lahko zahtevajo to tudi od nas, ki nismo tam redno zaposleni? Kaj lahko storim v primeru, da mi ne dovolijo koristiti prostih dni, ko jaz želim, saj imam poleg tega poslovne obveznosti še drugje in če rečem v podjetju xy, da določene dneve ne morem delati, to ne pomeni, da grem na dopust.
Hvala za odgovore in nasvete.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jurek73
PrispevekObjavljeno: Ned 07 Jan, 2018 20:45  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Sep 2009 9:53

Kaj piše v pogodbi o sodeovanju?
"XY bo od 1.1. do 31.12. dnevno opravljal telefonske ankete..."
"XY bo do 31.12. izvedel projekt...."
"XY bo sodeloval z AB ..."

Sicer pa ima ta zadeva vse znake rednega delovnega razmerja.
Nazaj na vrh
Meya82
PrispevekObjavljeno: Ned 07 Jan, 2018 22:31  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jan 2015 22:24

Tako je, tudi jaz mislim, da so tu znaki rednega delovnega razmerja.

Drugače pa je bila pogodba sklenjena za obdobje enega leta z avtomatskim podaljšanjem (zdaj je že v fazi avtomatskega podaljšanja). V njej piše, da se storitve izvajajo v njihovih prostorih, obseg sodelovanja se prilagodi količini in obsegu dela (opomba: na dan opravljanja storitev se nikoli ne ve, koliko dela bo, saj se sproti naroča), vsak mesec izstavim račun za pretekli mesec, glede na oddelano število ur. Nič konkretnega ni v pogodbi. Načeloma pa dobim razpored dela za en mesec vnaprej in na dneve, ko delam, sem tam po 8ur. Nikjer v pogodbi pa ni omenjeno, da MORAM biti tam 8 ur, da si NE SMEM vzeti prostih dni oz. ''dopusta''. Delo preko s.p.-ja zame pomeni občasno, začasno delo, ne pa pokrivanje vseh lukenj zaradi kadrovske stiske. Zsaj samo ne vem, ali se kregat z njimi glede tega ali enostavno rečt adijo.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Delovno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu