Avtor Sporočilo
<  Delovno pravo  ~  Nadurno delo
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
matoboy
PrispevekObjavljeno: Tor 19 Dec, 2017 6:58  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Dec 2012 0:19

Podravljeni.
Mene pa zanima če mi lahko kdo orazloži sledeče, povzeto iz zakona o delovnih razmerjih:

Nadurno delo lahko traja največ osem ur na teden, največ 20 ur na mesec in največ 170 ur na leto. Delovni dan lahko traja največ deset ur. Dnevna, tedenska in mesečna časovna omejitev se lahko upošteva kot povprečna omejitev v obdobju, določenem z zakonom ali kolektivno pogodbo, in ne sme biti daljše od šestih mesecev. 

Jasno mi je vse ostalo, da lahko delam 20 nadur na mesec in 170 na leto. Ne znam pa si obrazložiti kaj pomeni zgoraj napisani odstavek.

Hvala lepa vsem za pomoč.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
desyncx
PrispevekObjavljeno: Čet 11 Jan, 2018 21:36  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Nov 2017 13:09

Isto tudi mene zanima. Tega meni nihče noče razložit.

Jaz že delam novembra, decembra, januarja ( vse sobote in večino nedelj). Pa to ni čisto nič pravo, po besedah agencije in ZSSS. Me pa najbolj jezi to, da sem pred 5 leti zaprl podjetje in sem bil 1x kaznovan, ker so delavci morali delati 4 sobote. A ko pa mi delamo 3 mesece tako, pa po 7 dni zaporedoma, brez tedenska počitka, pa je to čisto normalno.
Nazaj na vrh
RED_line
PrispevekObjavljeno: Sob 13 Jan, 2018 16:11  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Feb 2012 18:30

delovni čas je uradno 40ur na teden in približno 160 ur na mesec. vse kar je več kot to so nadure. nadure so plačane krepko več kot navadne ure. običajno delodajalci raje plačajo nadure da ti dajo na roko, ali pa ti kompenzirajo tako da si fraj. v državnih službah se tega držijo, v privat sektorju pa kot napisano.

to da delate med vikendi ni nič takega. mora bit samo določeno v urniku dela. če delaš izven tega urnika, pol je nadura. kaj mislim pa da vas bolj muči je to da delate cele dneve. to je pa stvar delodajalca in delovcev. če ste tiho vas ne bo nikoli noben slišal Wink
Nazaj na vrh
desyncx
PrispevekObjavljeno: Ned 14 Jan, 2018 19:14  Odgovori s citatom

To pomeni, da ni nič narobe če delam med 200-230 ur na mesec ? Glede na to, da imam z agencijo podpisano pogodbo za 40 ur.
Nazaj na vrh
RED_line
PrispevekObjavljeno: Pon 15 Jan, 2018 13:46  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Feb 2012 18:30

40 ur na teden ali na mesec? načeloma ne. veliko ljudi dela tako nadure in kot povedano zgoraj, al ti plačajo na roke ali pa lahko koristiš kot dopust. nadure ne bi smele iti v nič
Nazaj na vrh
desyncx
PrispevekObjavljeno: Ned 21 Jan, 2018 19:33  Odgovori s citatom

Ni mi potem jasno zakaj imamo potem zakone: Ča zakon o nadurnem delu piše: Nadurno delo lahko traja največ osem ur na teden, največ 20 ur na mesec in največ 170 ur na leto. Delovni dan lahko traja največ deset ur.

Na izpisku ur imamo vedno napisano, da imam odobreni 40-45 nadur. Na plačilni listi samo 20. Ostalih 20 pa so očitno predstavljene kot: Dodatna stimulacija.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Delovno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu