Avtor Sporočilo
<  Civilno pravo  ~  prodaja avta - vračilo kupnine
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
mario1989
PrispevekObjavljeno: Čet 11 Jan, 2018 19:26  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Jan 2018 19:22

pozdravljeni

Po 1 mesecu od prodaje avtomobila me je klical kupec da je odkril stvarno napako za katero nisem vedel ( nekaj na rezervarju) in da želi vračilo kupnine.

Zanima me ali v tem primieru sem odgovoren jaz in v primeru vračila kupnine mu lahko zaračunam uporabo avtomobila, saj se mi zdi za malo da lahko nekdo uporablja avto 1 mesec in dobi denar nazaj,

Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RED_line
PrispevekObjavljeno: Sob 13 Jan, 2018 0:35  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Feb 2012 18:30

videno kupljeno. jaz mu ne bi vrnil kupnine. avto je rabljen in se kvari. pač tako je.
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Sob 13 Jan, 2018 15:35  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Videno-kupljeno se ne domneva; v primeru spora mora tak dogovor dokazati prodajalec.

Če takega dogovora ne more dokazati, prodajalec odgovarja za skrite napake (napake, ki jih ni mogoče opaziti ob rednem pregledu), ki se pojavijo v roku 6 mesecev od prodaje. V tem primeru lahko kupec zahteva ali (1) znižanje kupnine in povračilo nastale škode; ali (2) odstopi od pogodbe, vrne stvar, zatheva celotno kupnino in povračilo škode, prodajalcu pa je dolžan povrniti prejete koristi od prodajne pogodbe. Torej, če gre za drugi primer: lahko zahtevate določeno uporabnino (ne računat na cene, kot jih ponujajo razni rent-a-carji), vendar boste morali povrniti tudi škodo, ki je kupcu nastala (npr. stroški pregleda rezervarja na servisu).

Tudi v primeru dogovora videno-kupljeno, prodajalec odgovarja za skrito napako, če je zanjo vedel ali mu ni mogla ostati neznana (torej če bi po normalni skrbnosti to moral obstoj takih napak prevejrati).
Nazaj na vrh
RED_line
PrispevekObjavljeno: Sob 13 Jan, 2018 16:15  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Feb 2012 18:30

realnost je taka, da na sodišču se zadeva vleče in vleče, ter na koncu ne dosežeš nič.

pravim da, če si res kriv in če imaš moralo pol se boš dogovoril da bo prav. če ne pa ti bo že karma vrnila svoje Wink
Nazaj na vrh
NK
PrispevekObjavljeno: Pon 07 Maj, 2018 12:53  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jan 2007 18:06

Ne morete mu zaračunati uporabe vozila.

Če je bila prodaja po načelu videno-kupljeno, potem ste za napako odgovorni le, če ste zanjo vedeli - to pa mora dokazati kupec (kar je sila težko). Jaz avta ne bi vzela nazaj.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Civilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu