Avtor Sporočilo
<  Stvarno pravo  ~  Težave z lastništvom nepremičnine
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
nupa90
PrispevekObjavljeno: Sre 17 Jan, 2018 22:20  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jan 2018 19:15

Pozdravljeni,

Upam da mi kdo lahko pomaga. Z možem živima v hiši, ki sva ja dobila v dar od njegovega dedeka. Žal preden bi lahko uredili prepis je dedek umrl. In je lastništvo prešlo na njegovega sina oziroma mojega tasta. Dogovorili smo se seveda za prepis saj je bilo tako dogovorjeno Tukaj nastopi težava izvedeli smo da je 1/4 lastnik bratranec od tasta. Žal ne vemo kje je ta oseba nimamo kontakta živi v Nemčiji in že skoraj 30 let ni bil v Sloveniji oziroma v stiku z družino. Nimamo drugih podatkov kot imena in priimka iz zemljiške knjige. Seveda bi situacijo radi rešili. In nas zanima kako se lotit situacije a se lahko lastništvo izpodbija ali ga lahko pi sodni poti najdemo kakšni so postopki.
Hvala
Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Sre 17 Jan, 2018 23:27  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Najprej: lastništvo na nepremičnini se pridobi šele z vpisom v zemljiško knjigo. Če vam je dedek ustno rekel, da bo hiša vaša, je isto kot če ne bi rekel ničesar.

Njegovih dedičev nič ne ovira, da bi vam nepremičnino podarili, ne morete pa jih k temu prisiliti.

Bratranec, ki je četrtinski lastnik, bo tak tudi ostal. Dedek na vas niti s pogodbo ne bi mogel prenesti lastništva na deležu, ki ni bil takrat njegova last. Lastninska pravica ne zastara - bratranec lahko nikoli več ne stopi v to hišo, pa bo še vedno njen lastnik.

Mogoče bi lahko odvetnik potem, ko bo pregledal konkretno dokumentacijo, odkril kakšno pot, zato se obrnite nanj.
Nazaj na vrh
nupa90
PrispevekObjavljeno: Sre 17 Jan, 2018 23:36  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jan 2018 19:15

M_L_P je napisal/a:
Najprej: lastništvo na nepremičnini se pridobi šele z vpisom v zemljiško knjigo. Če vam je dedek ustno rekel, da bo hiša vaša, je isto kot če ne bi rekel ničesar.

Njegovih dedičev nič ne ovira, da bi vam nepremičnino podarili, ne morete pa jih k temu prisiliti.

Bratranec, ki je četrtinski lastnik, bo tak tudi ostal. Dedek na vas niti s pogodbo ne bi mogel prenesti lastništva na deležu, ki ni bil takrat njegova last. Lastninska pravica ne zastara - bratranec lahko nikoli več ne stopi v to hišo, pa bo še vedno njen lastnik.

Mogoče bi lahko odvetnik potem, ko bo pregledal konkretno dokumentacijo, odkril kakšno pot, zato se obrnite nanj.

Jaz razumem vse to. Ampak ni mi jasno oz ne vem kako se loti iskat osebo, ki je že 30 let ni videl noben od družinskih članov. Niti ne vemo ali je živ. Mi ga hočemo dejansko samo poiskat in se z njim dogovorit ali prepis lastništva ali da ga izplačamo samo da se zadeva reši in se lahko lotimo obnove hiše.
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Čet 18 Jan, 2018 9:45  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Najamite detektiva?

Preko sodišča tega gotovo ne boste rešili.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Stvarno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu