Avtor Sporočilo
<  Stvarno pravo  ~  Sluznost
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
MojcaBl
PrispevekObjavljeno: Ned 21 Jan, 2018 14:02  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Jan 2018 13:40

Pozdravljeni,
Imam zapleteno situacijo in prosim za kakrsenkoli nasvet za cimhitrejso ureditev situacije.
Z mozem sva kupila parcelo z obstojeco starejso hiso. Parcela je zraven parcele mojih starsev. Po ocetu sem letos podedovala njegovo polovico hise. Med postopkom dedovanja sem ugotovila da starsi niso uredili vpisa v zemljisko hiso in je v zemljiski knjigi namesto mojih starsev se vedno vpisan prejsnji lastnik. Prejsnji lastnik je ta cas ze umrl in hisa ni bila predmet njegove zapuscine. Starsi oziroma mama je nasla samo kopijo kupoprodajne pogodbe (overjena in zig davcne za placan davek) in dodatek h pogodbi. V pogodbi je predmet prodaje polovica nepremicnine, v dodatku pa se druga polovica nepremicnine in pa vrt. Tezava je, ker dodatka niso overili pri notarju. V dodatku je bil naveden pogoj, da prodajalec se zivi v polovici hise 2 leti potem pa se izseli. Pri notarju smo uredili vzpostavitev listine, ki so jo izvedli za kupoprodajno pogodbo, za dodatek pa so zavrnili. Tako da lastnoatvo za polovico nepremicnine smo uredili, vprasanje pa je kako urediti za drugo polovico. Bi lahko karkoli pomagalo, ce ponovno zaprosimo za vzpostavitev listine za dodatek in prilozimo dve overjeni izjavi sosedov, da so moji starsi ziveli v hisi ze vec kot dve leti?
Drug problem je tudi, ker zaradi neurejenega zemljiskega stanja z mozem ne moreva urediti sluznosti za svojo novo parcelo.
Prosim za kakrsenkoli nasvet.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Ned 21 Jan, 2018 17:29  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Poiščite dediče pokojnega lastnika, zmenite se z njimi za ureditev ZK stanja, izpeljite postopek dedovanja po pokojnem lastniku, sklenite pogodbo z njegovimi dediči in vknjižite lastništvo na podlagi te pogodbe.
Nazaj na vrh
MojcaBl
PrispevekObjavljeno: Ned 21 Jan, 2018 18:05  Odgovori s citatom

Hcerka po pokojnem gospodu se strinja da je stvar potrebno urediti vendar zeli imeti cim manj dela in nepotrebnih poti s tem. Skrbi me, ce hcerka podeduje drugo polovico hise, kako se zavarujem, da bo potem slo lastnistvo res naprej na mojo mamo in mene.
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Pon 22 Jan, 2018 9:43  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Ne morete se zavarovati, ker lastništva še niste pridobili - lastništvo se prenese šele, ko je nov lastnik vknjižen v zemljiški knjigi, tak vpis pa lahko dovoli samo (sedanji) zemljiškoknjižni lastnik ali (če je ta pokojni) njegov dedič.
Nazaj na vrh
MojcaBl
PrispevekObjavljeno: Pon 22 Jan, 2018 13:54  Odgovori s citatom

Danes sem se oglasila pri treh notarjih in vsi trije so dali isto mnenje.pri notarju bova z mamo ponovno dale za vzpostavitev listine,torej neoverjenega dodatka.zraven pa bomo prilozili dve overjeni izjavi dveh sosedov. Notarji pravijo ali kopija listine ali dve izjavi sosedov.in tako bomo stvar uredili najhitreje ter brez vpletanja hcerke pokojnega prodajalca.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Stvarno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu