Avtor Sporočilo
<  Izvršilno pravo  ~  Obvestilo o uvedenem postopku-izvršba
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Jstm
PrispevekObjavljeno: Čet 25 Jan, 2018 17:42  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Jan 2018 17:23

Pozdravljeni,

Partner je danes prejel od furs "obvestilo o uvedenem postopku in poziv za izjasnitev o dejstvih". Gre za moj dolg prispevkov is naslova opravljanja dejavnosti. Skratka, če sem prav razumela vse skupaj, zdaj furs ugotavlja, ali je on dolžan plačati ta moj dolg, ker jaz nimam premoženja in ga od mene niso mogli izterjati.
V obvestilu piše, da bo po končanem ugotovitvenem postopku davčni organ izdal odločbo. Zanima me kaj to pomeni. Bo takoj dobil tudi on izvrsbo in blokiran račun ali dobi najprej poziv k plačilu?
Ali je možno kljub izvršbi kako doseči odlog plačila ali vsaj plačilo na obroke, brez da bi mu zablokirali račun?
Vesela bom odgovorov in nasvetov. Hvala.

Nazadnje urejal/a Jstm Pon 29 Jan, 2018 13:21; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jstm
PrispevekObjavljeno: Pon 29 Jan, 2018 13:20  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Jan 2018 17:23

Res nihče ne pozna odgovora na moje vprašanje?
Ker imava namen vzeti kredit in v celoti poplačati dolg me skrbi, da naju izvršba ne prehiti, saj kredita ne odobrijo kar v enem dnevu, ko so enkrat računi blokirani, pa nobena banka več ne da kredita. Poleg tega v tem primeru ne moreva poslovati dalje in bo prišlo še do dodatnega izpada dohodka.

Zato bom res zelo hvaležna za kakršenkoli nasvet oziroma pojasnilo v zvezi s tem koliko časa sploh imava, da urediva dolg.

Hvala.
Nazaj na vrh
forumuser28
PrispevekObjavljeno: Pon 29 Jan, 2018 15:45  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2012 0:49

Hej.

Če se ne motim je možen odlog in tudi obročno plačilo davčnih obveznosti. To je sicer odvisno od narave terjatve. V prvi vrsti bi ti rekel: pokliči FURS. Skušaj priti do uradne osebe, ki pozna tvoj spis. Torej pokličeš na davčni urad, ki je izdal pismo, ki si ga prejela in prosi za kontakt z osebo, ki "vodi" tvojo zadevo. Ne bodo ravno veseli, ampak če vztrajaš, bo verjetno šlo. Bodi pozorna tudi na uradne ure pri organu, ker zunaj uradnih ur te ne bodo vezali.

Od tu dalje se dogovoriš; vprašaš ali bi to šlo, kaj moraš narediti, da se stvar sprovede,...
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Izvršilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu