Avtor Sporočilo
<  Zavarovalno pravo  ~  Osebni stečaj- avto na leasing in popravilo-
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
jancheee
PrispevekObjavljeno: Čet 01 Feb, 2018 21:20  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Jul 2011 22:15

Pozdravljeni,
Na vas se obracam v upanju na nasvet. Sicer sem v osebnem stecaju (ze 3 leta) , pred stecajem sem imela kredit ki je bil zavarovan pri zavarovalnici. Sedaj je ta kredit bil prijavljen v stecajno maso. Avto imam na leasing ( z dovoljenem sodisca sem ga smela zadrzati), zavarovanega ze vsa leta pri tej zavarovalnici. Ker mi ga je nekdo poskodoval, sem ga pac dala popravljati, glede na to da je kasko. In se daj nastane problem. Cenilec in cenilni zapisnik naredil zavarovalni agent, leasing dal soglasje. Jaz avto odpeljem na popravilo in me klice danes iz avtohise, da noce zavarovalnica podpisati delovnega naloga, ker imam odprt dolg pri njih. Seveda cisto sokirana, sploh nevem kaj naj naredim. Da sem to vedela, sploh nebi dala avta popravljati. Zdaj pa denarja itak nimam na pretek, ker dobim minimalca izplacanega, brez avta pa tudi ne morem. Mogoce kdo lahko svetuje prosim, kaj lahko naredim? Mogoce kaksna pritozba...
Hvala vam
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RED_line
PrispevekObjavljeno: Pet 02 Feb, 2018 22:23  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Feb 2012 18:30

zmeni se z zavarovalnico. če so ti dali soglasje pol bi morali popravit
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Sob 03 Feb, 2018 13:56  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Soglasje je dal leasing, ne zavarovalnica. Cenitev ne pomeni soglasja. Kar reče agent zavarovalnice ne zavezuje. V spološnih pogojih kasko zavarovanja (kateri so je napisano na polici; agent vam je dolžan ob sklenitvi zavarovanja dati te splošne pogoje, če ga vprašate; nekateri so dostopni tudi na internetu) običajno piše, da če imate odprte obveznosti do zavarovalnice, se zavarovanje ne izplača. Tako da kolikor zavarovalnice ne prepričate, da vam plača popravilo (izjemno malo verjetno) ga boste morali plačati sami. Mimogrede, ali vam je stečajni upravitelj dovolil, da date avto na popravilo?
Nazaj na vrh
jancheee
PrispevekObjavljeno: Pon 05 Feb, 2018 23:25  Odgovori s citatom

Zakaj bi mo moral dati upravitelj soglasje? Ce imam zavarovanje za avto urrejeno in skos placano. Moralo bi me opozoriti da v bistvu sploh nimam zavarovanja... Ne razumem zakaj je pol dal cenilni zapisnik ce ne bojo placali? Niti nisem lastnik avta... Da sm to vedela sploh nebi dala popravljat avta.... Mah brezveze, ze tak najebes in ko koncno prides na "zeleno vejo", spet nova porcija Crying or Very sad
Nazaj na vrh
jancheee
PrispevekObjavljeno: Pon 05 Feb, 2018 23:43  Odgovori s citatom

Prebrala vse 3x in nic ne pise. Torej so mi dolzni placati popravilo?
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Tor 06 Feb, 2018 0:10  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Če ste v stečaju, imate omejeno poslovno sposobnost, zato delati karkoli za hrbtom stečajnega upravitelja, lahko pomeni, da vam vaše stare obveznosti ne bodo odpuščene.

Zavarovanje imate, samo črpati ga ne morete, dokler imate obveznosti do zavarovalnice. Nihče vas ni dolžan na to opozoriti.

Zavarovanje je obvezno, ker to zahteva tisti, ki vam daje avto na leasing. Brez tega tudi leasinga ne bi dobili, in tudi ne avta.

Če avta ne bi popravili, bi odgovarjali dajalcu leasinga za škodo, ker ste poškodovali avto, ki ni vaša last.

Ne vem, kje ste zavarovani, tako da ne vem kakšne splošne pogoje imate. Obstaja pa tudi splošna določba obligacijskega zakonika, po kateri lahko ena stranka brez soglasja druge pobota svoj dolg do druge stranke s terjatvijo, ki jo ima do nje.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Zavarovalno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu