Avtor Sporočilo
<  Stvarno pravo  ~  zemljišče po kateri poteka javna cesta
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
uroš3
PrispevekObjavljeno: Pon 12 Feb, 2018 22:23  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Avg 2014 13:28

Pozdravljeni. Zanima me sledeče.
Javna cesta se je zgradila čez naše zemljišče leta 85. Leta 90 se je vrisala v kataster. Do leta 2014 ta novo nastala parcela, ki je nastala iz delčkov večij parcel je bila v katastru ivedintirana pod novo številko in ta novo nastala številka-parcela ni bila vpisana v zk. Pred par leti nam je občina posla pogodbe, da bodo lahko prenesli lastništvo in uredili vpis. Pogodb nismo podpisali ni prišlo do dogovora. In v letu 2014 se pojavi cesta v zk vpisana kot javno dobro. Po ugotovitvah je geodetska vpis v zk sprovedla glede na poočitev uskladitev stanja.
Našel sem tudi ta zakon.

Uradni list RS, št. 33/06
85. člen
(vpis v zemljiško knjigo)
(1) Zemljišče, ki je bilo do uveljavitve tega zakona uporabljeno za gradnjo ali rekonstrukcijo javne ceste, pa ni bilo vpisano v zemljiško knjigo kot družbena lastnina, se vpiše v zemljiško knjigo kot javno dobro po skrajšanem postopku brez zemljiškoknjižne listine ne glede na svojo vrednost.
(2) Prejšnji lastniki zemljišč iz prejšnjega odstavka tega člena, ki za svoje zemljišče še niso prejeli odškodnine, jo imajo pravico zahtevati v skladu z zakonom.

Zanima me, če velja kakšen zastaralni rok za uveljavitev odškodnine za odvzeta zemljišča?
Ali se vtem primeru odškodnina zahteva za pozidano zemljišče?
Hvala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Stvarno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu