Avtor Sporočilo
<  Dedno pravo  ~  Nujni delež
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
westik
PrispevekObjavljeno: Čet 01 Mar, 2018 22:27  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Jan 2011 11:36

Pozdravljen,
Mama mi je umrla in vse zapustila novemu partnerju s katerim je bila poročena 15 let.
Rad bi samo dal zaznamek na sodišče da se svojemu deležu ne opovedujem.
V domačijo sem vlagal 10 let ko sem imel s.p. potem pa seveda odšel v svet.
Sedaj pa je vse od nekoga, ki je prišel v hišo, iz podnajemniškega stanovanja.
V letih ko je bil z mamo je seveda vzdrževal stanje hiše, ampak ni pa imel več najemnine za bivanje...
Prosim da me usmerite na nekoga, ki je strokoven.
Z oporoko je mama ogrozila tudi tri vnukinje, ki so dediči po smrti moje sestre, ki je bila enakopravni dedič v razmerju z menoj.
Hvaležen bom za vsak nasvet, ki bo pomagal meni in dekletom, ki so še mladoletne.
HVALA B. N.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Čet 01 Mar, 2018 23:21  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Obrnite se na odvetnika. Situacija ni ne vem kako (pravno) zakomplicirala in mislim, da vam bo lahko pomagal vsak, ki dela na civilnopravnem področju.

Za orientacijo:
- deduje se samo, kar je mamino premoženje (ne deduje se delež partnerja na skupnem premoženju - tega dobi direktno on in se mu ne šteje kot delež v zapuščini; kaj je skupno premoženje - poglejte moje poste pod družinsko pravo)

- kot povračilo za vaša vlaganja lahko dobite solastniški delež samo, če ste z mamo sklenili pisno pogodbo o tem, da vam tak delež pripade, sicer ne (vlaganja ste "podarili" mami in vsem njenim dedičem)

- mamini otroci imajo pravico do nujnega deleža, enako partner; če sta 2 otroka in parnter, potem vsakemu pripade 1/6 vrednosti zapuščine (cele(!) - torej vse kar spada vanjo IN vsi dolgovi), ostalo se deduje po oporoki; otroci pokojne sestre skupaj dobijo sestrino 1/6 (torej vsak 1/18 zapuščine))

- kar ne pripade pod nujne deleže, lahko mama z oporoko da komurkoli hoče, ne upošteva se nobeno "ogrožanje"

- mladoletne otroke zastopa njihov oče, ne vi; v imenu otrok ne morete zahtevati nič - to je njihova stvar
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Dedno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu