Avtor Sporočilo
<  Izvršilno pravo  ~  Poziv za predložitev listin na podlagi 49.čl.Zakona o bpp
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
turbolenca
PrispevekObjavljeno: Pon 05 Mar, 2018 16:49  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Mar 2007 12:01
Kraj: maribor

LP
Zanima me sledeča stvar,:iz sodišča sem dobil pošto,za poziv za predložitev listin (plačilni listi november 2017,december 2017 in januar 2018,za sebe in ženo,prav tako za regres 2017),zanima me če je to ustaljena praksa,glede vračila prejete bpp,Kako se lahko upošteva dohodek,ki je nastal leta 2017,2018,če sem zaprosil za bpp leta 2013,ko je bila situacija popolnoma drugačna.Verjetno če bi bil takrat finančno zmožen,nebi šel v osebni stečaj,kaj šele vložil prošnjo za bpp.Kako se lahko upoštevajo dejanski dohodki,namesto dohodkov,ki so bili v začetku osebnega stečaja oz.bpp?Zanima me tudi zakaj se upoštevajo tudi ženini dohodki?Hvala za odgovor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
forumuser28
PrispevekObjavljeno: Pon 05 Mar, 2018 19:19  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2012 0:49

Hej.

BPP ni (čisto) zastonj, če kasneje denar dobiš, moraš plačati. Poglej to tako: imaš terjatev, cca 20.000 EUR, a ne denarja, da bi plačal, da iztožiš terjatev. Država ti na stroške vseh nas dodeli odvetnika. To je prav. Ne moreš ne-dobiti pravice, ki ti gre, ker nimaš denarja. Po drugi strani, ko terjatev iztožiš, si država od prejetih 20.000 EUR vzame, kar je plačala za tvojega odvetnika. To je fer, ker tudi nam ni treba vsem tebi plačati odvetnika, da dobiš svojih 20.000 EUR. Potem, ko jih dobiš "nam" vrni, kar smo zate plačali.

Isto velja za vračilo prejete BPP po nekaj časa. Ko je bilo hudo in nisi imel, ti je država na naše stroške dodelila bpp, da si "izplaval". Zdaj si spet plačilno sposoben in država (in tudi jaz, ki sem ti posodil via država), bi imel vrnitev posojenega.

Žena ti je po zakonu dolžna pomagati. Oziroma si ti dolžan pomagati njej. Zato je potrebno videti stanje obeh: če imaš ti službo in npr. 1500 EUR plače, je to lahko veliko, če ima tudi ona 1500 EUR plače, oziroma malo, če je brezposelna, imata pa še dva otroka. Torej: če pogledamo tvoje finančno stanje, je nujno pogledati tudi kako kaj stoji tvoja žena.

Podatki o trenutnem stanju se gledajo, ker smo vsi prepričani, da si bil upravičen do bpp, ko si jo dobil 2013, vprašanje pa je, če si zdaj že kaj bolje. Če si, si dolžan vrniti prejeto pomoč vseh nas.
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Pon 05 Mar, 2018 20:00  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

To je pa najbolj simpatičen opis koncepta BPP kar sem jih kdaj prebrala Very Happy
Nazaj na vrh
turbolenca
PrispevekObjavljeno: Tor 06 Mar, 2018 16:34  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Mar 2007 12:01
Kraj: maribor

Hvala za hiter odgovor

Očitno sem si besedo BREZPLAČNO razlagal drugače Smile
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Tor 06 Mar, 2018 18:41  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Če vam je kakorkoli v tolažbo, odvetnik, ki vas je zastopal, dobi plačano samo 50% od zneska, ki bi mu za isto delo pripadal, če bi zastopal "samoplačnika". Tako da pod črto, država vam je "posodila" denar za odvetnika, ki ga bo sedaj dobila vrnjenega od vas; vi boste dobili storitev s 50% popustom; odvetnik pa dobi plačano samo pol svojega dela, ob tem da mu od tega država pobere še davke in prispevke. Tako da s tega vidika je BPP res brezplačna ...
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Izvršilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu