Avtor Sporočilo
<  Stvarno pravo  ~  Zasteklitev balkona v večetažni hiši
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
mirovnik
PrispevekObjavljeno: Pon 02 Apr, 2018 22:24  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Okt 2012 12:06

Sem lastnik 7/50 hiše v kateri je skupaj 5 lastnikov. Hišo smo preteklo leto etažirali in imamo točno razdeljeno lastnišvo. Sedaj bi rad zaprl (zasteklil oz. naredil zimski vrt) svoj balkon tako, da bi trenutno ograjo podrl in zazidal novo, ki bo nosila steklo. Drugi lastniki (deleži 2x 7/50 in 1x 8/50) nimajo nič proti in se strinjajo s postavitvijo zimskega vrata. Težave mi dela lastnica, ki ima lastniški delež 21/50 ter si lasti 2 večji stanovanji pod mojim. Zanima me ali potrebujem njeno soglasje za postavitev zimskega vrta ali ne? Ne bi rad, da mi dela težave po ali med posegom. Če potrebujem njeno soglasje in ga ne dobim, ali je mogoče kako drugače urediti, da si zasteklim lastni balkon?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Tor 03 Apr, 2018 20:08  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Za kakršen koli poseg, ki pomeni spremembo zunanjosti objekta, potrebujete soglasje vseh lastnikov.

Soglasje lahko iztožite samo kolikor gre za nujen poseg (brez posega se dela resna škoda na substanci objekta), vendar tu ne gre za tak primer, saj gre za izboljšavo obstoječega stanja, brez katere lahko objekt brez težav živi dalje.

Poglejte še pogodbo o ustanovitvi etažne lastnine - mogoče je tam kakšna določba, ki bi vam lahko pomagala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Stvarno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu