Avtor Sporočilo
<  Kazensko pravo  ~  Sumljiva globa za prekršek
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Weerus
PrispevekObjavljeno: Pon 16 Apr, 2018 17:15  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Apr 2018 16:31

Pozdavljeni. Prosil bi za pomoč pri mojem primeru.

Prilagam sliko, da se bo lažje razumelo:
https://prnt.sc/j5zncw

Jaz sem zeleni avto, rdeča avtomobila pa sta se lagala v izjavi da sem jaz povzročil njuno nesrečo. Na žalost je kamijonar neznan. Na njihovi izjavi so podpisani trije, jaz pa sem imel kolega v avtu, ki bi lahko bil priča.

Skratka, prišel sem v nesemaforizerano križišče, ter ker je bil kamijonar še daleč, probal vključiti na glavno cesto v levo smer kot je razvidno iz slike.
Ko pa sem zapeljal na pas, kjer se je približeval kamijon, sem videl dva avta vzporedno z kamijonarjem in se ustavil. S tem sem kamijonarju vzel prednost, saj je hotel zaviti levo, dol z prednostne.
Vse lepo in prav, pač oprosti, se zgodi, nisem mogel predvideti vzporedno vozečih avtov. Kamijonar mi je potrobil ter se varno ustavil 10-15m stran od mene. In če sem v tem primeru česa kriv, je to samo, da sem zaprl pot kamijonarju, ker sem moral čakati, na rdeča avtomobila.

Ko me je zagledal rdeči avto, se je zgleda vstrašil, ter močno zaviral, zaradi česar naj bi se rdeča avta zadela, v izjavi piše da se je rdeči avto umikal levo (wtf, umaknes se loh sam desno, če maš levo kamijon??), pri tem pa naj bi s prednjim desnim delom trcil v zadnji levi del vozila pred sabo.

Tako je zgledalo ko sta se ustavila:
https://prnt.sc/j5ztj2

Lagala sta v izjavi da sm zapeljal na njun pas in voznika pasata nisem spustil mimo. Ko sem malo prejle po telefonu vprašal policista ki je imel ta primer, če so dobili voznika kamijona, pa čudežno ne, saj bi on potrdil da se rdeca avtomobila lažeta.
Še več, avta nista trčila, če že kj sta se max oplazila.
Ko sta se ustavila, sem zapeljal na vozni pas, in pogledal kaj se je zgodilo, ker ni bilo videti nobene poškodbe, slialo se ni nič kar bi namignilo na trk, noben mi ni trobil, blendal, ali mahal, tudi vozila ni noben zapustil, sem se po ~15 sekundah odločil peljati naprej, saj so bili vsi oddaljeni ene 10-15m stran od mene in se nisem čutil odgovornega.

Danes sem dobil kazen 750€ in 3 pike, ki jih kot študent nevem kako bom plačal, ker sem trenutno res čisto suh.

Policaj mi po telefonu trdi, da ker se je rdeči avtomobil mene ustrašil, da sem jaz kriv. Ja pa mu nisem mogel dopovedati, da to da se on mene ustraši nisem jaz kriv. Kirivo je, da ni bil pozoren, in se je ob pogledu name tako prestrasil da je zaviral, zadni pa brez varnostne razdalje odvil desno na makedam.
Jaz pred njega nisem zapeljal in ga nism ne izsilil niti vzel prednosti. Vse se je zgodilo kar precej razdalje stran od mene in nevem kako lahko mene krivijo.

Pravijo da majo dokaze sledi gum, poškodbe in izjave tistih 3 oseb v avtomobilih. Sem policaju povedal, da če imajo sledi gum, potem vidijo, da ni varnostne razdalje, in da je vse skupaj bilo 15m stran od mene, in da jaz sploh nisem zappeljal pred rdeča avtomobila. Vse kar je odgovoril na to je rekel "Ehh, vi ste ga vstražili ter ga s tem izsilili, v tem primeru se potem zadnjemu avtomobilu tuti spregleda razdalja". Dobesedno hočjo tuki študenta brez dnarja na suh ***.

Prosim za pomoč, ali naj se obrnem na odvetnika? Finančno imam problem, ampak se mi zdi da me hočjo res "na suh" v tem primeru. Kaj lahko storim. Imam 8 dni za pritožbo, in če se pritožim ne morem več polovičke plačat.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Kazensko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu