Avtor Sporočilo
<  Stvarno pravo  ~  Legalizacija objekta - težava z koridorjem ceste
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
oliver
PrispevekObjavljeno: Tor 17 Apr, 2018 21:16  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Mar 2006 16:45
Kraj: Škofljica

Rad bi prikazal celotno sliko, vendar je "list" papirja premalo, zato bom močno strnil.

Pridobil sem gradbeno dovoljenje za nezahteven objekt. Objekt je bil zgrajen neskladno z gradbenim dovoljenjem, ker pa je bil na občini v postopku nov občinski prostorski načrt (opn) ki bi na območju tega objekta dovoljeval graditi stanovanjske objekte.

Pred sprejetjem tega opn-ja je prišlo do prijave in obisk inšpektorja, ter kazen degradacije in uzurpacije v višini 30.000eur. Kljub temu, da je bil objekt v 3. gradbeni fazi pozidan s končano streho - zgolj za spravilo kmetijskih strojev in pridelkov.

V letu 2016 maja je bil potrjen opn in pričel se je postopek legalizacije objekta. V 7, mesecu je bila kazen plačana v celoti in podana vloga za izdajo gradbenega dovoljenja oziroma za legalizacijo objekta.

Po pridobitvi vseh služnosti in dokazil je na omenjeni parceli pravica graditi je Upravna Enota zahtevala soglasje občine za priključitev na javno pot, kljub temu, da to že obstaja (dovoz do sosednje stanovanjske hiše).

Zdaj pa Upravna enota zahteva da uredim nov koridor ceste, na moji parceli, naredim parcelazacijo s tremi dostopi za sosednje parcele, ki niso moje, in ki do sedaj sploh niso imele poti - zdaj pa zahtevajo, da na svoje stroške sam investiram in uredim pot za 3 objekte, ki jih je občina predvidela v njenem OPN-ju, ki naj bi nekoč tam bile - samo jih nikoli ne bo.

Problem se pojavi, ker bi rad čim prej uvedel legalizacijo objekta zaradi stanovanjskega problema, vendar občina vztraja pri tem, in noče nič svetovati dokler tega ne uredim. Občina in upravna enota sta med seboj politično skregani in ne sodelujejo med seboj tako kot bi morale - trpi pa vsak občan ki potrebuje kaj od njih. V obdobju prijave je prišlo tudi iz strani organov na upravni enoti do nespoštljivega in neprofesionalnega odnosa do mene - vendar jim nihče nič ne reče, ker se boji, da bo še huje, ker držijo "stari šerifi" vse niti v svojih rokah.

Zanima me kaj lahko storim, ker si me občina in UE dobesedno podajajo - na UE so rekli, da ča bo občina zahtevana A, da na UE tega zagotovo ne bodo odobrili in da bodo oni namenoma zahtevali "B".

Denarja skoraj nimam več, in to, da bi moral na svoji parceli urejati še d3 dovoze na druge parcele in celo obračališče za gospodarska vozila - to mislim, da ni na moji strani, da bi to plačal. Če se motim mi prosim svetujte, ker na občini in na UE, kljub 100-tim obiskom, me vedno odpravijo, da se ureja, ali pa me pošiljajo eni k drugim. Kaj lahko storim?
Če imate kakšen predlog, ki bi mi lahko pomagal se vam zahvaljujem.
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Stvarno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu