Avtor Sporočilo
<  Delovno pravo  ~  varstvo pri delu
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
sekaluks
PrispevekObjavljeno: Čet 19 Apr, 2018 9:01  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Feb 2014 8:57

Ker sem kot delovodja prestopil prostor kjer je nalepka VSTOP NEPOOBLAŠČENIMI OSEBAMI PREPOVEDAN,seveda ker se kot delovodja iskal stvari ki so potrebne za izdelavo določenih stvari.Sedaj mi grozi disciplinski postopek in pisni opomin.Ali je lahko zaradi tega izgubim službo,in ali moram podpisti opomin.Ker mislim da mi je bilo to podtaknjeno me zanima ali se lahko zaradi premalo dokazov obrnem na odvetnika in ne podpišem pisnega opomina.
Zahvaljujem se Vam za odgovor.
Lp Aljoša
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jurek73
PrispevekObjavljeno: Čet 19 Apr, 2018 11:08  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Sep 2009 9:53

Zakaj je naslov teme "varstvo pri delu"?
Kaj ti sploh očitajo?
A si vstopil v delovno območje stroja? A je stroj delal?
A si vstopli v zaprt prostor s to nalepko?
Nazaj na vrh
sekaluks
PrispevekObjavljeno: Pet 20 Apr, 2018 8:54  Odgovori s citatom

Ko sem pogledal skozi zaveso je bil stroj(robotska roka),v mirovanju.Stopil sem in pogledal kaj se dela.Stopil sem v prostor s to nalepko,samo sem prej preveril, ali je stroj v mirovanju ali dela.
Grozi mi disciplinski postopek zaradi prepovedanega vstopa v delovno območje.
Pravijo pa de sem vstavil preko senzorjev stroj in pisali so izmet enega kosa zaradi mene,kar pomeni da je potem stroj stal in da me nemore poškdovati.
A imajo podlago za disciplinski postopek in a moram podpisati predlog za disciplinski postopek,ali se lahko obrnem na kakšnega odvetnika,da mi pomaga.
Ali zaradi tega lahko izgubim službo?
Hvala za odgovor.
Lp Aljoša
Nazaj na vrh
jurek73
PrispevekObjavljeno: Pet 20 Apr, 2018 10:02  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Sep 2009 9:53

In kako so ugotovili, da si bil ti?
Verjetno kak posnetek kamere?
Nazaj na vrh
forumuser28
PrispevekObjavljeno: Pet 20 Apr, 2018 11:24  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2012 0:49

Hej.

Pisne seznanitve s kršitvijo delovnih obveznosti ti ni treba podpisati. Ampak potem se pač gor napiše, da si zavrnil podpis. Ne vem zakaj se folk tolk "pali" na ta podpisovanja. Podobno kot, ko dobijo ljudje plačilne naloge in potem jih nočejo podpisati, ker s tem... kaj? Nič. Pač policaj napiše, da si zavrnil podpis in to je to. Pač prebereš, podpišeš, predlagam pa, da daš tudi svoje navedbe.

Ali lahko izgubiš službo je odvisno ali gre za hudo ali manjšo kršitev delovnih obveznosti. To boš ti bolje vedel kot jaz. To imate predpisano v internih aktih in v Zakonu o delovnih razmerjih ne piše ali je "vstop v delovno območje stroja" taka kršitev ali ne. Glede na to, da zoper tebe očitno vodijo postopek opomina pred prekinitvijo delovnega razmerja službe (če kršitev ne boš ponavljal) ne boš izgubil. Predvidevam, da če bi te hoteli odpustiti, da bi ti vročili samo izredno odpoved in nič postopka. Ampak, da bi se prepričal je najbolje, da vprašaš kadrovsko oziroma tiste, ki postopek vodijo.

Pravnega sredstva - pritožbe zoper opomin ni. Če zgubiš službo lahko potem osporavaš kaj se je dogajalo, po pravu pa moraš opomin pač podpisati in to je to. Konec zgodbe, lahko poveš kaj in kako, ampak nimaš pa možnosti se pritožiti, če bo ostalo zgolj pri opominu.
Nazaj na vrh
sekaluks
PrispevekObjavljeno: Pet 20 Apr, 2018 11:53  Odgovori s citatom

Hvala Vam za obrazložitev.
Videl me je delavec iz tega oddelka,da sem bil v prosturu.
Mislim da so me sodelavci dobili na pik,zato so me tudi zatožili da sem bil v prostoru z to nalepko.
Hvala še enkrat.
LP
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Delovno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na: