Avtor Sporočilo
<  Stvarno pravo  ~  Vprašanje
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
federer
PrispevekObjavljeno: Pon 16 Apr, 2018 14:58  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Jul 2014 11:53

Pozdravljeni,
imam najemnika v poslovnem prostoru (s.p.), pri katerem je bila najemna pogodba za najem sklenjena od 1.5.2013. Lastnik sem fizična oseba. Citiram člen naj. pogodbe: ''Najemna pogodba se sklene za nedoločen čas, pri čemer se po vsakem enoletnem obdobju pogodba ali potrdi ali pa odpove, ob čemer se lahko sklene aneks k pogodbi v kateri so lahko novi pogoji najema. Ob sporazumni odpovedi najema sta stranki sporazumni in skleneta, da je odpovedni rok najmanj 3 mesece. V primeru da ena od strank krši pogodbo, lahko druga stranka odstopi od pogodbe po primernem naknadnem roku. Prenehanje naj. Razmerja iz krivdnih razlogov najemnika z 1 mesečnim odpovednim rokom s strani lastnika (zamuda s plačilom, oviranje mirujočega prometa …'' Ker najemnik uporablja veliko več parkirišč, ovira mirujoč promet in celo daje prostore v uporabo drugemu s.p.-ju ter ne plačuje vedno v celoti stroškov (z gotovino), me zanima: Ker smo nazadnje z aneksom podaljšali pogodbo 14.4.2015 me zanima, ali je pogodba sploh veljavna in kaj to pomeni pri zaključku najemnega razmerja. Pogodbo žal nimamo overjeno, je pa podpisana. Ali lahko preprosto počakam do 1.5.2018 in mora najemnik ven, ali moram kljub temu odpovedati najemno pogodbo? Če ne bo želel ven v 1 mesecu (ali v treh?) kaj lahko storim? Imam slikano, da uporablja veliko več, ni pa gor datuma, ali to zadostuje? Ali bom moral dokazovati krivdni razlog? Ker imava v pogodbi določeno da se poraba elektrike za prostor ob delavnici kompenzira s porabo vode in gretjem vode, če mi zaradi tega ne plača celotne najemnine, ali je to lahko razlog za odpoved? V zadnjem letu je sicer prostor v uporabi kot enosobno za 1 os. stanovanje, vendar z nizko porabo, pripravljen sem bil nekaj doplačati in nekajkrat tudi plačal vendar doplačilo mu ni dovolj. Ali lahko z novim aneksom povišam najemnino in zahtevam spoštovanje določil pogodbe – kaj napišem glede tega, da prostor daje v uporabo drugemu. Sicer je ta prej pri njemu delal, zdaj pa ima svojo firmo (mislim da ima podjetje v Avstriji?). Zanima me ali res ne smem objavljati v oglasih slike notranjih prostorov z njegovo opremo (sicer v opisu napišem da se oddaja brez opreme? Zamenjal je tudi ključavnico, mojo pa vrgel stran-ali lahko zamenja ključavnico brez moje vednosti? - ne morem v delavnico da bi prižgal luč do zunanjih prostorov.
Prosim za čimprejšnji odgovor. Hvala za pomoč, lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
federer
PrispevekObjavljeno: Tor 24 Apr, 2018 13:15  Odgovori s citatom

Pozdravljeni, že tretjič pošiljam,
ponovno me zanima kdaj bo odgovor, ne vem zakaj drugim odgovarjate meni pa ne, pa je veliko ogledov mojega vprašanja, to se pravi da ljudi zanima, lepo bi bilo da mi odgovorite, ker boste s tem naredili tudi lepo reklamo zase, s tem da ne odgovarjate pa si ne delate lepe reklame.
hvala lep dan želim
Nazaj na vrh
forumuser28
PrispevekObjavljeno: Tor 24 Apr, 2018 15:16  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2012 0:49

Hej!

Govorim zase, ostali bodo pa zase. Ne odgovarjam, ker ko preletim vprašanje je preobsežno in komplicirano, da bi tako malo za pomoč napisal. Kar si napisal je za resno delo, ki ga, če boš hotel, da je kvalitetno opravljeno, moral plačati. Razen, če mi najdeš vodovodarja/mehanika/električarja, ki ne računa nič za delo, samo za material, ker ponavadi, ko jaz od njih kaj hočem, moram plačati.

Kot drugo: ko pogledam temo, ki si jo že imel: http://pravniki.info/viewtopic.php?p=88494&highlight=#88494 vidim, da si eden izmed čudovitih uporabnikov, ki pridejo, vprašajo, potem pa po prejemu odgovora vse zbrišejo. Da je jasno, da je odgovor bil namenjen samo tebi in da se ne bi slučajno kdo okoristil z zastonj nasvetom na internetnem forumu. Dan je bil samo tebi, kajne?

Tako da ni problema: če si pripravljen plačati, z veseljem, obiščeš odvetnika, plačaš, dobiš vse odgovore. In samo ti, ne bo treba nič brisat, ker odvetnik nobenemu ne pove.
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Tor 24 Apr, 2018 17:36  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

federer je napisal/a:
Pozdravljeni,
imam najemnika v poslovnem prostoru (s.p.), pri katerem je bila najemna pogodba za najem sklenjena od 1.5.2013. Lastnik sem fizična oseba. Citiram člen naj. pogodbe: ''Najemna pogodba se sklene za nedoločen čas, pri čemer se po vsakem enoletnem obdobju pogodba ali potrdi ali pa odpove, ob čemer se lahko sklene aneks k pogodbi v kateri so lahko novi pogoji najema. Ob sporazumni odpovedi najema sta stranki sporazumni in skleneta, da je odpovedni rok najmanj 3 mesece. V primeru da ena od strank krši pogodbo, lahko druga stranka odstopi od pogodbe po primernem naknadnem roku. Prenehanje naj. Razmerja iz krivdnih razlogov najemnika z 1 mesečnim odpovednim rokom s strani lastnika (zamuda s plačilom, oviranje mirujočega prometa …'' Ker najemnik uporablja veliko več parkirišč, ovira mirujoč promet in celo daje prostore v uporabo drugemu s.p.-ju ter ne plačuje vedno v celoti stroškov (z gotovino), me zanima: Ker smo nazadnje z aneksom podaljšali pogodbo 14.4.2015 me zanima, ali je pogodba sploh veljavna in kaj to pomeni pri zaključku najemnega razmerja. Pogodbo žal nimamo overjeno, je pa podpisana. Ali lahko preprosto počakam do 1.5.2018 in mora najemnik ven, ali moram kljub temu odpovedati najemno pogodbo? Če ne bo želel ven v 1 mesecu (ali v treh?) kaj lahko storim? Imam slikano, da uporablja veliko več, ni pa gor datuma, ali to zadostuje? Ali bom moral dokazovati krivdni razlog? Ker imava v pogodbi določeno da se poraba elektrike za prostor ob delavnici kompenzira s porabo vode in gretjem vode, če mi zaradi tega ne plača celotne najemnine, ali je to lahko razlog za odpoved? V zadnjem letu je sicer prostor v uporabi kot enosobno za 1 os. stanovanje, vendar z nizko porabo, pripravljen sem bil nekaj doplačati in nekajkrat tudi plačal vendar doplačilo mu ni dovolj. Ali lahko z novim aneksom povišam najemnino in zahtevam spoštovanje določil pogodbe – kaj napišem glede tega, da prostor daje v uporabo drugemu. Sicer je ta prej pri njemu delal, zdaj pa ima svojo firmo (mislim da ima podjetje v Avstriji?). Zanima me ali res ne smem objavljati v oglasih slike notranjih prostorov z njegovo opremo (sicer v opisu napišem da se oddaja brez opreme? Zamenjal je tudi ključavnico, mojo pa vrgel stran-ali lahko zamenja ključavnico brez moje vednosti? - ne morem v delavnico da bi prižgal luč do zunanjih prostorov.
Prosim za čimprejšnji odgovor. Hvala za pomoč, lp

Vprašanje je predolgo, napisano nestrukturirano, tako da ga je nemogoče na hitro prebrat. Zahteva dodatne konkretne podatke. Vaše predhodno ravnanje, ko ste brisali svoja vprašanja, ni pošteno do ostalih uporabnikov in obiskovalcev tega foruma. Predvsem pa pričakujete, da boste brezplačno dobili odvetniško storitev. Glede na to, da ste lastnik poslovnih prostorov, lahko sklepam, da niste v takem gmotnem stanju, da si plačljivega svetovanja ne bi mogli privoščiti. Tako da vam ne bom odgovarjala.

Kakšno reklamo naj bi si delala z anonimnim(!) svetovanjem na brezplačnem(!) forumu pa mi ni čisto jasno, mimogrede.
Nazaj na vrh
RED_line
PrispevekObjavljeno: Tor 24 Apr, 2018 22:29  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Feb 2012 18:30

Sej je brezplačen pravni nasvet -> najdi si odvetnika Smile
Nazaj na vrh
federer
PrispevekObjavljeno: Čet 26 Apr, 2018 6:07  Odgovori s citatom

Pozdravljeni,
glede predhodnega ravnanja se opravičujem, to se ne bo več zgodilo, bil sem pod velikim pritiskom in neseznanjen z vašimi pravili, vprašanj ne bom brisal. Glede tega kdo si lahko ali ne privošči, nikjer ne piše, da obstaja kakšna omejitev, lahko vam pa povem, da mi najemnik dela toliko težav, da sem zaradi tega obremenjen s kreditom, ne rečem da sem revež, vendar si zaradi finančnih obremenitev (kredita) in majhne najemnine ter visokih stroškov odvetnika ne morem privoščiti, saj imam tudi družino, ki jo moram preživljati, prav tako sem tudi sm v zelo slabem zdravstvenem stanju. Reklama so ogledi, ki jih je v primeru tega vprašanja okoli če se ne motim cca. 100, po odgovoru se bo št. ogledov še močno povečalo, pa saj to sami veste. Prosim torej za odgovor, saj sem tako kot drugi član tega foruma. V vsakem primeru prosim in pričakujem odgovor. S tem, če boste odgovorili boste pokazali človečnost in odpuščanje ter naredili pozitivno gesto, ki jo bo videlo tudi veliko drugih. Hvala za razumevanje in lep pozdrav, v pričakovanju odgovora vas že vnaprej hvaležno pozdravljam ter vam želim vse dobro Smile
Nazaj na vrh
federer
PrispevekObjavljeno: Čet 26 Apr, 2018 6:27  Odgovori s citatom

No tista lanskoletna zadeva se tudi še ni razrešila, saj veste kako ''hitro'' delajo slovenska sodišča - tako da sem še vedno bolj kot ne - revež Sad in tako bo očitno še nekaj časa, lp
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Stvarno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu