Avtor Sporočilo
<  Delovno pravo  ~  Odloženi kazenski pregon
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Mihailo55
PrispevekObjavljeno: Čet 03 Maj, 2018 1:47  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Feb 2018 23:46

S strani tožilstva mi je bil ponujen odloženi kazenski pregon z opravo določene naloge, ki je bila v mojem primeru povračilo škode v določenem znesku. Po tehtnem razmisleku sem se odločil da sprejmem ponujeno, kjer je navedeno da moram znesek poravnati v šesti mesecih, da bi se kazenska ovadba zavrgla.Vseskozi je bilo govora na tožilstvu o alternativnem načinu reševanja sporov, torej odloženi kazenski pregon in določitvi opravljenih nalog s strani tožilstva. O krivdi me nihče ni nič vprašal, saj potem krivde sigurno ne bi priznal.Ko sem dobil po pošti sklep od tožilstva sem skoraj istočasno dobil še s strani delodajalca( oškodovanec) namero o izredni odpovedi pogodbe o zaposlitvi iz razloga po prvi alineji prvega odstavka 110.člena ZDR-1. V zapisu mi očitajo priznanje krivde in še celo vrsto kršitev vezano na čast, zaupanje, kršenje delodajalčevih navodil, obveznost obveščanja, prepoved škodljivega ravnanja ipd.Moje vprašanje se glasi ali oškodovanec(država) to lahko naredi saj je tudi sam dal soglasje za odloženi kazenski pregon? Če bi vedel da mi nameravajo dati odpoved ne bi pristal na odloženi pregon ampak bi šel rajši v postopek na sodišče, ali pravilno razmišljam?, saj bom izgubil službo in poravnal škodo kar se mi ne zdi pošteno, še posebej ker sem pristal na alternativno reševanje sporov, kjer mi je bilo predstavljeno da ne bom udeležen v drugih civilno-pravdnih postopkih. Sem mogoče narobe razumel celotno zadevo? Ali lahko odloženi pregon prekličem in kakšne posledice me lahko doletijo razen seveda postopka na sodišču če odloženi pregon prekličem? Ali mi delodajalec potem še vedno lahko da odpoved? Tožilec je zapisal v sklep da sem krivdo priznal, kar pa ni res in to seveda kategorično zanikam. Osumljen sem po prvem odstavku 211.člena. Ali pravilno sklepam, če grem v alternativo dobim odpoved praktično takoj, če grem pa na sodišče se pa čaka do zaključka sojenja, kjer sem na koncu tudi lahko spoznan za krivega in nato dobim odpoved delovnega razmerja. Zaposlitve ne bi rad izgubil, zagovor imam čez cca. deset dni. Ali mi lahko svetujete kako se rešiti iz te godlje? Kakšen konkreten predlog oz.nasvet bi bil zelo dobrodošel saj nimam čisto nič znanja iz področja prava. Za vse morebitne odgovore in nasvete se vam že v naprej zahvaljujem in vas lepo pozdravljam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Delovno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu