Avtor Sporočilo
<  Civilno pravo  ~  VRNITEV ARE
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Goosy
PrispevekObjavljeno: Sre 14 Mar, 2018 11:18  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Mar 2018 10:57

Pozdravljeni, na vas se obračam z svojim problemom v upanju da lahko pomagate.

Mesec dni nazaj sva z ženo zasledila avto na avto.net gospoda sma kontaktirala in smo se dobili. Zamudil je češ, da je imal prazen akumulator in ga je mogo napolnit. V avtu so gorele lučke za izpuh in CPU. Trdil je, da je to zaradi polnjenja. (laž) Drugače sva bila nad avtom navdušena. Rekla sva da boma prvo najinega prodala do 13. Marca 2018 potem pa prišla po njega, če še ga bo imel. Nakar se slišimo popoldne in je reko da on avta in denarja ne rabi da lahkko pirdemo v ponedeljek po njega in ko prodamo našega, odkupimo njegovega. V ponedeljek je reko da avta nebo dal na lepe oči in da rabi 500 ARE. Prinesem mu 500€ in naredima kupoprodajno na roko napisano da do 13.marca je treba preostanek prinest. Podpisal se je on, čeprav je žena lastnik ( ponaredil podpis) Naslednji dan gremo s tem novim avtom v trgovino in avto ne vžge, ga kličem in pravi da bo on vse servise kar je treba kril. Klical je na servis da vidijo kaj se dogaja. Pokliče me nazaj in pravi da je kriv softave zaradi polnitve akumulatorja ( laž ) da je ga je on že pred časom kupil, samo naložiti ga je treba ( laž) naj povem da je bil problem z CPU in je trebalo avto "verglat" kr nekaj časa za je vžgal, to se je dogajalo pri vsakem vžigu. Naslednji petek greva z njegovo ženo na servis in ona se zareče da je zaradi tega že avto bil pri njih. Ugotovim tudi da je krić volana uničen in bi bila potrebna menjava. Preden greva od tam jih povem naj me obveščajo ker sem jaz kupec. Čez 2h me kličejo da je treba plačat 2400€ za servis. Kriva inštalacija motorja plus menjava računaplnika plus križ volana. Ga kličen in je reko da on tega nebo plačal. Ker ima kao v garanciji da je to žće bilo menjano ( laž ) potem me kliče nazaj da so ugotovili da je kriv samo en senzod za 15eur ( laž) med tem časom je odšel na servis in naredil pravo sceno zakaj meni izdajajo informacije ( kar pomeni da ni želel da jaz zvem kaj se z avtom dogaja, to sem zvedel kasneje ker sem enega na servisu poznal) Ugotovil sem tudi da je treba popravit izpuh zaradi luknje + menjat sondo ( vse skupaj je okrog 3000€ avto pa je prodajal za 2.500€ Reko je da on tega nebo popravil ker se mu ne izplača. Sedaj pa mi ne želi vrniti ARE. Če se ne motim je on odstopil od dogovora ki sva ga imela in bi mi moral vrniti 1.000€ ( dvojno aro) saj ni popravil avta kot je bilo dogovorjeno, ponaredil je podpis, lagal je in napletal zgodbe, prodajal je avto , ki je last žene. Prevgeril sem tudi zgodovino in je avto imel 5 let nazaj samo 20.000 majn prevoženih, kar je skoraj nerealno. Zdaj pa bi rad on aro obdržal ker sem jaz po njegovem tisti, ki je odstopil od pogobe ker nisem plačal razlike do datuma in ne on, ker ga ni popravil do datuma( če bi avto on popravil, bi ga mi tudi odkupili do konca) Kaj naj naredim??

On bi rad sedaj imel in avto in aro

Lp![size=18]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
RED_line
PrispevekObjavljeno: Pet 16 Mar, 2018 13:59  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Feb 2012 18:30

ti ne znaš kupovat avta, on pa ga ne zna prodajat. zdaj pa imate štalo in se lepo hjebite.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marija12
PrispevekObjavljeno: Sob 17 Mar, 2018 12:12  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Okt 2011 12:31

Pošlji mu uradno pismo, in omeni, da pogodbo razveljajavljaš zaradi avtomobilske prikrite napake, ter, da avto nima lastnosti za normalno uporabo, ter zahtevaš nazaj vso aro, določi rok za povrnitev denarja. Če denarja ne bo, ukrepaj naprej. Prodajalec je deloval nezakonito, ker je za napake na avtu vedel, ampak ti jih je prikril. To je namerna prevara. Mislim, da o tem govori tudi zakon. Poglej malo na internetu. Najbolje, da greš do tržne inšpekcije, zavoda za varstvo potrošnikov-ki ti bodo pomagali, ali pa mu vsaj zagroziš s tožbo.
Prodajalec ti je dolžan povrniti aro v celoti.
srečno
Nazaj na vrh
NK
PrispevekObjavljeno: Pon 07 Maj, 2018 12:43  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jan 2007 18:06

Lahko vam pomagam napisati dopis - če želite, me lahko kontaktirate v ZS
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo