Avtor Sporočilo
<  Delovno pravo  ~  Javni natečaj za prosto delovno mesto v javnem sektorju
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
netopirka
PrispevekObjavljeno: Tor 15 Maj, 2018 15:30  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Maj 2018 15:04

Pozdravljeni,

prosila bi za vaše mnenje, če mi lahko kdo obrazloži razliko. Namreč zanima me ali se delovne izkušnje v lokalni samoupravi ne upoštevajo pri razpisnih pogojih za delo v državni upravi. Ali se zaposleni v lokalni skupnosti (občina) ne prištevajo med javne uslužbence? Veljajo za njih drugačni kriteriji? Mogoče si ne razlagam prav Zakona o javnih ulsužbencih in o državni upravi. Imam delovne izkušnje, ki sem jih pridobila v lokalni samoupravi pa me kljub ostalim razpisnim kriterijem, ki sem jih izpolnjevala niso uvrstili v izbirni postopek, in sicer z utemeljitvijo, da ne izpolnjujem pogojev glede delovnih izkušenj. V nekaterih primerih pa so me uvrstili v izbirni postopek. Si vsak po svoje razlaga zakon ali kako?

Hvala za vaš odgovor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Medvedova
PrispevekObjavljeno: Čet 17 Maj, 2018 9:50  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Dec 2016 19:41

morda je šlo za zahtevane delovne izkušnje na delovnem mestu, kjer se zahteva višja stopnja izobrazbe... če imate recimo 3 leta delovnih izkušenj na delovnem mestu za V. stopnjo, ne izpolnjujete pogojev za delo na delovnem mestu, za katero se zahteva 3 leta delovnih izkušenj na delovnem mestu za VII. stopnjo...

javni uslužbenec je vsak, ki se zaposli v javnem sektorju. Jjvni sektor ZJU sestavljajo:
- državni organi in uprave samoupravnih lokalnih skupnosti;
- javne agencije, javni skladi, javni zavodi in javni gospodarski zavodi;
- druge osebe javnega prava, če so posredni uporabniki državnega proračuna ali proračuna lokalne skupnosti.
Nazaj na vrh
netopirka
PrispevekObjavljeno: Čet 24 Maj, 2018 20:06  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Maj 2018 15:04

Medvedova je napisal/a:
morda je šlo za zahtevane delovne izkušnje na delovnem mestu, kjer se zahteva višja stopnja izobrazbe... če imate recimo 3 leta delovnih izkušenj na delovnem mestu za V. stopnjo, ne izpolnjujete pogojev za delo na delovnem mestu, za katero se zahteva 3 leta delovnih izkušenj na delovnem mestu za VII. stopnjo...

javni uslužbenec je vsak, ki se zaposli v javnem sektorju. Jjvni sektor ZJU sestavljajo:
- državni organi in uprave samoupravnih lokalnih skupnosti;
- javne agencije, javni skladi, javni zavodi in javni gospodarski zavodi;
- druge osebe javnega prava, če so posredni uporabniki državnega proračuna ali proračuna lokalne skupnosti.

Bom pojasnila malce podrobneje. V ZJU v 13. točki 6.člena piše, da se upoštevajo delovne izkušnje na isti stopnji zahtevane izobrazbe oziroma za eno stopnjo nižje. To popolnoma razumem. Ampak v mojem primeru, imam se pravi po novem, po bolonjcu 6/2 (oziroma po prejšnjem VII. ), pred tem pa 5. stopnjo. Katere delovne izkušnje so relevantne? Jaz mislim, da te, ki sem jih pridobila na 5. stopnji, ker po vašem odgovoru lahko sklepam, da bi morala najprej zaključiti še višješolsko izobrazbo, pridobiti na tej stopnji delovne izkušnje, da bi potem lahko kandidirala na javnem natečaju za visokošolsko izobrazbo (1. bolonjska stopnja). Kaj je potem s tem vmesnim preskokom med stopnjami? Da iz 5. pridobiš 1. bolonjsko? Nikjer, kolikor sem brskala, nisem zasledila takšnega pojasnila v zvezi s tem. Zna to sploh kdo pojasniti? Jaz vsekakor razumem to kot neupravičeno izločitev iz izbirnega postopka.

Hvala še enkrat za vaš odgovor.
Nazaj na vrh
forumuser28
PrispevekObjavljeno: Pet 25 Maj, 2018 8:46  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2012 0:49

Hej.

Nimam pojma o problemu, ampak se mi zdi pa besedilo, ki si ga kopirala dokaj jasno. "Delovne izkušnje so delovna doba na delovnem mestu, za katero se zahteva ista stopnja izobrazbe in čas pripravništva v isti stopnji izobrazbe, ne glede na to, ali je bilo delovno razmerje sklenjeno oziroma pripravništvo opravljeno pri istem ali pri drugem delodajalcu."

Zdej besedilo je čisto jasno: če si bila 10 let na delovnem mestu administrator, s V. stopnjo izobrazbe, potem si npr. pred 2. letoma naredila VII. stopnjo in postala upravljalec (nimam pojma o nazivih), zdaj pa kandidiraš za kontrolorja (ki ima kot upravljalec zahtevano VII stopnjo), potem se ti šteje 2. leti izkušenj.
Nazaj na vrh
Medvedova
PrispevekObjavljeno: Pet 25 Maj, 2018 10:48  Odgovori s citatom

mislim, da ne drži, kar navaja forumuser28 v drugem delu. če ste bili 10 let na delovnem mestu administrator, s V. stopnjo izobrazbe, potem ste npr. v 8. letu te zaposlitve naredili VII. stopnjo, (torej 8 let ste imeli določeno stopnjo izobrazbe, nato 2 leti višjo stopnjo), ampak še vedno delate na delovnem mestu administrator, potem ne morete uspešno kandidirati za kontrolorja (ki ima kot upravljalec zahtevano VII stopnjo), saj še nimate delovnih izkušenj na delovnem mestu za VII. stopnjo. če imate delovne izkušnje na DM, kjer se zahteva V. stopnja (vi pa imate višjo stopnjo izobrazbe), ne izpolnjujete pogojev za DM, kjer se zahteva višja stopnja (čeprav to stopnjo imate - imate torej stopnjo, nimate pa delovnih izkušenj na tej stopnji).
Nazaj na vrh
forumuser28
PrispevekObjavljeno: Pet 25 Maj, 2018 11:38  Odgovori s citatom

Um... a nism js to reku?
Nazaj na vrh
Medvedova
PrispevekObjavljeno: Pet 25 Maj, 2018 12:09  Odgovori s citatom

ni mi bil čisto jasen vaš odgovor. razumela sem ga v smislu primera, da je 12 let nekdo administrator, v tem času pridobi višjo stopnjo, ne menja pa zaposlitve na višjo stopnjo izobrazbe. da če 2 leti dela kot administrator, lahko kandidira na DM, ki zahteva višjo stopnjo (čeprav na tisti stopnji še nima izkušenj).
"postala upravljalec" ste verjetno mislili "se zaposlila na delovnem mestu upravljavec, ki zahteva VII. stopnjo". potem misliva isto SmileI
Nazaj na vrh
forumuser28
PrispevekObjavljeno: Pet 25 Maj, 2018 13:19  Odgovori s citatom

"Postala upravljalec" je mišljeno kot "se zaposlila na delovnem mestu upravljavec, ki zahteva VII. stopnjo" Smile
Tko al tko sem si nazive (administrator/upravljalec/kontrolor) izmislil za lažji prikaz, pa tudi jezik je tak, da ga v pripravljalnih vlogah ne uporablam. Very Happy
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Delovno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu