Avtor Sporočilo
<  Izvršilno pravo  ~  izvržba
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
qepako
PrispevekObjavljeno: Sre 20 Jun, 2018 6:24  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Avg 2007 12:38

POzdravljeni,
Imel sem dolg do upravitelja stavbe katerega je on odstopil druzbi katera se ukvarja z odkupom izterjatev. Od njih sem dobil sodno izvrzbo in sem se takrat z njimi dogovoril za obročno odplačevanje. V pogodbi ki smo jo sklenili nikjer niso omenjene obresti samo administrativni stroški vsakega nakazila (18 eur.). Plačujem od oktobra 2014 po 100 eur(redno). <zraven vsega tega mi še upravnik na vsaki redni položnici računa še stroške izterjave (12 eur) ki jih on ima vsak mesec z njimi. Ali je to sploh upravičeno če imam jaz pogodbo da sem dolzan tej firmi in ne upravniku? Moram še povedati da jih je nemogoče dobiti na telefon in na moje vprašanje po mailu kako to da se cifra mojih nakazil ne ujema z njihovo kartico je odgovor poglejte pogodbo in da smo lahko srečni da nam niso rubili stanovanje. Moram še povedati da je dolg bil 3.900, odplačal sem 4.400, pravijo da sem dolžan še cca 1300 eur.Hvala za pomoč in lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Sre 20 Jun, 2018 9:50  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Dolžnik, ki je v zamudi s plačilom, je po zakonu dolžan plačati vse zakonske zamudne obresti in vse stroške, nastale z izterjavo. Z delnimi plačili se najprej pokrijejo stroški, potem obresti in šele na koncu glavnica.

Ali je višina stroškov, ki vam jih zaračunavajo, upravičena, pa je dejansko vprašanje, odvisno od vsebine razmerji med posameznimi subjekti. Nemogoče je "na pamet" ugotoviti, ali so utemeljeni ali ne. Pojdite k odvetniku.
Nazaj na vrh
Medvedova
PrispevekObjavljeno: Čet 21 Jun, 2018 13:37  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Dec 2016 19:41

Preverite kakšen je zahtevek v predlogu za izvršbo - glavnica, stroški in obresti (zneski, datumi zapadlosti). Toliko največ ste dolžni plačati po sklepu o izvršbi. Dolg oz. stanje dolga izračunate na spletni strani http://izo.sodisce.si/izo-web/spring/izracun?execution=e1s1. Vnesite tudi plačila, zato da bodo pravilno obračunane obresti.

Če ugotovite, da je dolg po izvršbi že plačan, obvestite sodišče (sporočite jim zneske in datume plačil). Po sklepu ni dovoljeno izterjati več, kot izhaja iz sklepa (če upnik izterja več, mora vrniti dolžniku) - je kaznivo dejanje.

Če ugotovite, da bi po pogodbi o obročnem odplačilu morali še plačati določen znesek (zaračunavali so vam administrativne stroške), se poskušajte s to firmo dogovoriti. Če ne boste plačali, bodo morali v novo izvršbo oz. pravdo, če bodo želeli dolg izterjati od vas.

Najbolje, da greste z vso dokumentacijo k odvetniku, ki vam bo pomagal doseči ustavitev izvršbe - če ste dolg že preplačali.
Nazaj na vrh
qepako
PrispevekObjavljeno: Sre 27 Jun, 2018 12:15  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Avg 2007 12:38

Ali imate kakšen predlog za odvetnika iz Ljubljane? Hvala za pomoč
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Sre 27 Jun, 2018 12:16  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Predlog je, da ne zbirate predlogov. Smile