Avtor Sporočilo
<  Družinsko pravo  ~  Plačevanje preživnine za nazaj
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
london
PrispevekObjavljeno: Sre 10 Okt, 2018 20:48  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Maj 2007 10:46

Hči je septembra 2016 dopolnila 18 let. Takrat sem prenehal plačevati preživnino njeni mami, njo pa sem pozval, da mi pošlje njen TRR in potrdilo o šolanju. Pozval sem jo trikrat, vendar od nje nisem nič dobil nazaj. Vse sem poslal v vednost tudi na CSD, da so bili obveščeni o situaciji. Sedaj se je prenehala šolati in šolanja ne bo nadaljevala, kar mi je sporočila preko maila. Napisala mi je TRR, kamor naj ji nakažem zaostalo preživnino, ki je seveda nisem plačeval, ker nisem vedel kam in če sploh. Stikov žal nimava, tako da niti nisem vedel ali se resnično šola ali ne.
Ali ji moram sedaj nakazati preživnino za nazaj ? Ali me lahko toži zaradi tega ? Sedaj TRR imam, nimam pa še vedno potrdil o šolanju.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stadion
PrispevekObjavljeno: Pon 15 Okt, 2018 20:59  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Jul 2007 15:13

Pogoj po 18 letu je da se redno sola. Ce nima dokazil da je ostala v soli tudi po tem casu, ji ne rabis nic placevat. Bistvo pa je da iams dokaz da si jo pozval k vsemu, ne sam trr ampak tudi ce je se podlaga. Ce bi prislo do sodnega postopkasi vsaj prihranis na izvrsilnih stroskih.
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Tor 16 Okt, 2018 16:41  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Preživnino za nazaj ji morate nakazati, sicer lahko to zahteva z izvršbo (v postopku predloži sodbo, ki je podlaga za določitev preživnine, in dokazilo o šolanju; ni ji treba dokazovati, da vas je o čemer koli obvestila). Če vi ugovarjate, da niste imeli potrdila o šolanju, potem bo sodišče verjetno odločilo, da ji niste dolžni povrniti stroškov predloga za izvršbo; boste pa dolžni plačati vse glavnice in zamudne obresti za nazaj. To da TRRja niste imeli, ni važno, ker bi ji lahko plačali npr. preko poštne nakaznice.

Na vse strani bo ceneje, če se z vašo hčerko dogovorite in sklenete sporazum, kam ji plačate, ter da se odpove obrestim, in zadevo zaključite.
Nazaj na vrh
london
PrispevekObjavljeno: Pet 19 Okt, 2018 17:00  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Maj 2007 10:46

Torej si lahko ona sedaj kadarkoli priskrbi potrdilo o šolanju za nazaj (mogoče celo ponarejeno) in mi ga pošlje. Jaz pa bom moral plačati njej še zamudne obresti. Res čudno, kot da sem sedaj jaz kriv, da kljub mojim večkratnim pozivom, da naj mi pošlje potrdilo o šolanju in TRR, tega ni storila. Mislim, da bi morala o šolanju obvestiti tudi CSD in tega tudi ni storila. Zato pa sem jaz o tem obvestil CSD.
Verjetno je obstajal razlog, zakaj mi tega ni poslala takoj, ko je napolnila 18 let.
Saj se ne branim, da bi ji plačal. Ampak, ker žal z njo nimam stikov samo zaradi njene pohlepne mame, se mi zdi za malo, da bi ji jaz sedaj moral nekaj plačevati za nazaj... Verjemite, da sem se okoli nje trudil, da bi imela normalne odnose, ampak...
Hvala za odgovor in nasvet..
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Družinsko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu