Avtor Sporočilo
<  Delovno pravo  ~  Direktor javnega zavoda in delo računovodje
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
leroyas
PrispevekObjavljeno: Pet 19 Okt, 2018 4:54  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Sep 2010 8:21

Pozdravljeni,

Direktor javnega zavoda koristi računovodjo za udeležbo na raznoraznih pomembnih sestankih, dogovarjanjih, pisanje navodil za delo, v bistvu za vse kar po mojem mnenju ni delo računovodje ampak poslovodstva - njegovo delo in delo podrejenih vodij. Koristi jo v bistvu namesto svojega pomočnika in vodij. Sam bi moral večino tega opravit...Po opozorilu je odgovoril, da je razporejanje delavcev njegova pristojnost, na podlagi pogodbe o zaposlitvi.
Pogodba, ki jo je podpisal računovodja je čisto običajna. Računovodstvo je v razsulu.
Bolniška je nemogoča, stres na visokem nivoju. Ena od delavk v računovodstvu se je namreč upokojila, ostala sva dva dejansko, računovodja je namestnik, pomočnik direktorja. Včeraj je od osem urnega delavnika uspel računovodja biti pol ure v svoji pisarni. Predno izvedem kako akcijo konkretno sem raje povprašal za nasvet in mnenje tukajle. Imamo sicer plačanega odvetnika za par ur vsak teden..Sam sem knjigovodja, ki ne nameravam več gledati in prenašati takih zadev. Delo se prenaša na drugega zaradi nesposobnosti vodilnega kadra. Posledično trpijo podrejeni v računovodstvu.. Sam računovodja se s tem sicer navzven ne strinja, a zadevo pusti, kaj naj če direktor ukaže idi tja, naredi to in to. Kaj je v resnici me niti ne zanima. Ni prav po mojem. Smo pa javni sektor, kjer se vsi nadrejenim sladko smejijo... Hvala vam za nasvet.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Delovno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu