Avtor Sporočilo
<  Gospodarsko pravo  ~  Lastnik 1/3 Hiše in hipotekarni kredit
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Juventino
PrispevekObjavljeno: Pet 28 Dec, 2018 18:26  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Apr 2012 20:58

Pozdravljeni,
najprej se opravičujem, ker ne vem če to vprašanje sodi med to rubriko. Podedoval sem eno tretino hiše, hiša je v zelo slabem stanju in notri živi bratranec, ki nima sredstev da bi si privoščil kakršno koli stanovanje, saj živi od socialne podpore....Eno tretina je v lasti tete, ki pa načeloma nič ne vlaga v hišo in ko bo lastništvo prišlo na hčerke sem prepričan da bodo hotele prodati hišo...
V izogib tezavam z sorodniki, me zanima ali lahko vzamem hipotekarni kredit samo na mojo tretino hiše. Odprl bi namreč podjetje in vsekakor poiskusil plačevati kredit in tako bi prišel do osnovih sredstev, ki jih za odprtje nujno potrebujem...
V kolikor je možnost dobiti hipotekarni kredit, pa me zanima še to ali bi cenilec lahko ocenil vrednost eno tretino hiše, ne glede na to da prostori med dediči še niso razdeljeni...
Hvala za vaše nasvete in odgovore
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Pet 28 Dec, 2018 18:32  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Sicer ni pravnih omejitev, da bi solastnik zastavil samo svoj solastniški delež na nepremičnini, vendar ne boste našli banke, ki bi bila pripravljena dati tak kredit. Ostane postopek delitve nepremičnine - torej vzpostavitve etažne lastnine (lahko sporazumno ali preko sodišča), tako da dobite svoje "stanovanje" znotraj hiše. Za banke je zastavitev takega celega stanovanja na splošno bolj sprejemljiva.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Gospodarsko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu