pozdrav, sem lastnica dveh stanovanj. zanima me ali lahko ob poroki partnerjev otrok, v kolikor se njemu kar koli zgodi , zahteva karkoli od mene? zanima me tudi ali je lahko najin mladoletni sin ob nakupu hise lastnik le-te, da bi preprecili kakrsne koli zahteve bivse partnerke in otroka oz kako lahko to uredimo papirno?
Kar bosta s partnerjem ustvarila v času trajanja zveze postane skupno premoženje. Partnerjev delež na skupnem premoženju je predmet dedovanja v primeru njegove smrti. Kolikor bosta takrat še v zvezi, potem dedujete vi in vsi njegovi otroci. Bivša partnerka ni dedinja. Če pa ima bivša partnerka terjatve do vašega partnerja, potem lahko za njihovo plačilo (z izvršbo) poseže na katerokoli premoženje vašega partnerja, tudi na njegov delež na skupnem premoženju.
Rešitev je periodično sklepanje pogodb o ugotovitvi in delitvi skupnega premoženja, ali pa dogovor o drugačnem premoženjskopravnem režimu. To je novost v naši zakonodaji, so pa ti dogovori strogo formalizirani, zato pojdite k odvetniku.
Ni ovir, da ne bi bil otrok lastnik hiše. Upoštevajte, da mora CSD dati odobritev k takšnemu pravnemu poslu. Vsako nadaljnje razpolaganje s tako nepremičnino je nato podrejeno dovoljenjem CSD. Otrokovo premoženje se upošteva pri cenzusu za otroški dodatek, štipendije itd. Če otrok sam že sedaj nima sredstev za nakup hiše, potem bo pravno gledano to štelo za darilno pogodbo (ker vi date prodajalcu denar za nakup hiše, to pomeni, da ste to vrednost podarili otroku, saj otrok sam iz svojega premoženja za hišo ni plačal nič). Dediči po partnerju bodo lahko to pogodbo izpodbijali in zahtevali vračilo vrednosti v zapuščinsko maso.
razmišljate, če se partnerju kaj zgodi. Kako je v tem slučaju vam je mlp opisala.
Vprašajte se kako bi se dedovalo, če se vam kaj zgodi. Vam bo MLP mogoče opisala.
razmišljate, če se partnerju kaj zgodi. Kako je v tem slučaju vam je mlp opisala.
Vprašajte se kako bi se dedovalo, če se vam kaj zgodi. Vam bo MLP mogoče opisala.
ocitno bolje brez prstana na roki, tako da bo moj sin drzava te sili da postanes samohranilec , da se izognes nevsecnostim
prstan ja ali ne, če obstaja skupnost je vseno.
Bo mislim, da aprila sprejet nov zakon in bo dovoljeval sklenitev predporočnih pogodb. In s to pogodbo bi se lahko vaša skrb rešila.
prstan ja ali ne, če obstaja skupnost je vseno.
Bo mislim, da aprila sprejet nov zakon in bo dovoljeval sklenitev predporočnih pogodb. In s to pogodbo bi se lahko vaša skrb rešila.
a le te se niso mozne v sloveniji?? Sem tudi o tem razmisljala pa ocitno sem v napacni smeri
Do uveljavitve Družinskega zakonika (april letos) so t.i. predporočne pogodbe nične. Zakonca lahko samo tekom zakonske zveze za nazaj urejata status premoženja (npr. skupaj kupita hišo, potem pa se dogovorita, da ta šteje za posebno premoženje enega zakonca; ni pa mogoče, da se najprej dogovorita, da ko bosta kupila hišo, bo ta pripadala samo enemu zakoncu).
Ne gre za to, da bi država kogarkoli silila, da je samohranilec. Gre za to, da če se nekdo odloči, da stopi v zakonsko zvezo ali izvenzakonsko skupnost, mora upoštevati, da izgubi svojo ekonomsko avtonomijo, saj dejanja zakonca neposredno vplivajo na premoženjsko stanje drugega zakonca (npr. en zakonec najame kredit, da si kupi avto, ki ga vozi samo on, avto razbije, kredita ne odplača, upnik pa potem zarubi in proda avto, ki je v lasti drugega zakonca in ki ga je ta drugi tudi sam odplačal - popolnoma legalna situacija). S sklenitvijo zakonske zveze pač zakonca na nek način postaneta ena oseba (kar se premoženja tiče). Je pač treba paziti s kom se poročiš ali stopiš v skupnost, in tudi tekom zveze ves čas ohraniti nekaj zdrave pameti in gledati zakoncu pod prste.
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu