Avtor Sporočilo
<  Stvarno pravo  ~  Zamenjava ključavnice na moji nepremičnini s strani tretje o
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
izibika
PrispevekObjavljeno: Tor 26 Feb, 2019 0:53  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Maj 2005 14:35

Pozdravljeni, moja mama živi v stanovanjski hiši, ki je že 25 let vpisana v ZK na moje ime. Pred petimi leti sta brata zamenjala ključavnico in si naredila vsak svojo kpijo ključev, mama pa je dobila svojo kopijo. Ker je bila mama pokretna nisem delal prepirov. Sama je odklepala in zaklepala in lahko sem šel k njej kadarkoli. Živimo na istem dvorišču samo vsak v svoji hiši. V prejšnjem tednu je šlo njeno zdravstveno stanje rapidno navzdol. Ponudili smo ji pomoč vendar je odklanjala in povedala, da bo za vse poskrbel srednji sin, moj brat. V sredo proti večeru so jo odpeljali z rešilcem, brat je zaklenil hišo in odšel. Bila je hospitalizirana, našel sem jo na travnatologiji UKC vendar zaradi prepovedi obiskov nisem mogel do nje. Danes so jo popoldan pripeljali domov z rešilcem. jo namestili, brat je zaklenil hišo in odšel. Mama je bila zaprta sama v hiši od 17 do 20. 30 ure. Kaj lahko storim. Ne morem v svojo nepremičnino niti do svoje mame.
So jo pa pred tremi meseci vozili okoli odvetnikov, da je preklicala darilno pogodbo, ki sva jo sklenila pred 7 leti. Ko sem ji povedal, da me toži, da ji moram podarjeno vrniti nazaj je bila odločno proti in to povedala notarju, ki je prišel k njej domov.Preko notarja je tudi umaknila tožbo za vrnitev darila.
Mi lahko karkoli svetujete, kako naj nastopam. Naj pokličem socialno službo. Z brati se ne nislim preganjat po sodišču, ker nimam niti volje niti financ. Mama pa trpi.
Hvaležen bom za vsak napotek kako naj reagiram. Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Tor 26 Feb, 2019 15:06  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Ne bo druge, kot da se z brati "preganjate" po sodišču. Napaka je bila v tem, da tega niste storili že takrat, ko so zamenjali ključavnico.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Stvarno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu