Avtor Sporočilo
<  Dedno pravo  ~  Izselitev
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
pipi
PrispevekObjavljeno: Pet 24 Maj, 2019 23:05  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Okt 2007 18:11

Pozdravljeni,
Prosim za nasvet:
sestra prodaja hišo brez vednosti mene.Hiša je last matere, ki je v domu. Stalno bivališče imam v hiš v kateri pa nisem imela možnost v njej prebivati, ker mi je mati vrgla peč ven iz sobe in sem se morala začasno naseliti pri fantu. Sedaj pa sem dobila pismo od sestre, da se moram izseliti v štirih dneh in pobrati ven stvari, drugače bodo ostale v hiši in ne bom imela več dostopa, ker je hiša prodana. Kaj lahko storim v tem primeru.
Rabim čim hitreje kakšen odgovor. Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Sob 25 Maj, 2019 1:16  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Če je hiša že prodana, prav dosti možnosti nimate več. Dejstvo stalnega bivališča ne daje nobenih pravic na nepremičnini. To da vas je lastnica (mati) "vrgla ven" in takrat niste ukrepali, pa vam onemogoči tudi zavlačevati z izselitvijo.

Mogoče je kje v vaši zgodbi kakšna podrobnost, na katero bi se lahko oprli, vendar tega preko foruma ne morem ugotoviti. Zato predlagam, da greste takoj do odvetnika, ki bo lahko zadevo podrobneje preučil.
Nazaj na vrh
pipi
PrispevekObjavljeno: Pon 27 Maj, 2019 18:26  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Okt 2007 18:11

ja dolga zgodovina, že končani očetovi zapuščinski razpravi, ko smo šli domov, me je sestra udarila s pestjo v glavo, tako da sem skoraj padla po tleh in mi grozila da ne bom imela vstopa v hišo. Kar se je res zgodilo, saj me je dobesedno izrinila ven ko sem prišla domov, Mati pa je rekla da ni nič videla....Očitno je bilo že takrat v načrtu vse to.
Pa še to me zanima, nepremičninska agencija bi me morala verjetno tudi obvestiti, če je že prodano?
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Pon 27 Maj, 2019 18:34  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

pipi je napisal/a:
Pa še to me zanima, nepremičninska agencija bi me morala verjetno tudi obvestiti, če je že prodano?

Ne.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Dedno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu