Avtor Sporočilo
<  Stvarno pravo  ~  Voda, Vodomeri položnica?
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
pravicnost
PrispevekObjavljeno: Pon 28 Okt, 2019 9:40  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Avg 2016 14:18

Pozdravljeni

nekaj vprašanj bi imel okoli vode

Zanima me sledeče.

V večstanovanjski blok je vsak stanovalec dal daljinsko vodene vodomerne števce .

jaz sem zahteval od komunale da istavlja na računu s številko mojega števca, z navedeno mojo porabo vode in seveda obračun po tej porabi.

Spor imam namreč s komunalo ki nam še vedno računa vsem skupaj po seštevku enega števca, kjer ni razvidna moja poraba vode in tako pride na vsakega plačilo vode za enkrat več... Komunala se otepa odgovornosti, češ da upravitelj določa, oblikuje položnice,naj se obrnem nanj, a tudi on zavrača to in po takem plačujemo vodo vsi preveč.

Člena 14 in 27 zakona o upravljanju večstanovanjskih stavb pravita da lahko vsak stanovalec pošlje izkaz/željo po zaračunavanju po števcu upravitelju. Upravitelj mora v dveh mesecih dati direktivo Komunali da na stanovalčevo željo tako obračunava.

Upravuitelj je enostavno ignoriral mojo prošnjo. kot da ti členi ne obstajajo.

kaj mi je še storiti. Obrnil sem se na Ministrsvo, Na inšpektorat itd ... pa noben nič ne ukrene... Ali bo pomagalo da grem v tožbo in proti komu jo naj vložim... vsaj v tistem delu da dosežem da se računa po mojem števcu ...

zakon pravi da pravico do beleženja števca ima vsak če ima testiran vodomerni števec, v mojerm primeru nam ga je postavil naš upravitelj.

Zanima me zakaj smo potem stanovalci števce montirali če se jih ne upošteva, a ni to goljufija.

Hvala za pomoč
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Stvarno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu