Avtor Sporočilo
<  Civilno pravo  ~  Civilna tožba s Hrvaške?!?
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
PravnikPoDusi
PrispevekObjavljeno: Pet 06 Mar, 2020 10:47  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Jun 2017 1:35

Pozdravljeni!

Moje vprašanje bi znalo zanimati širši krog javnosti, glede na zapise na spletu (forumi, članki).

Lani, julija 2019, smo z družino bili na obisku v Pulju, na Hrvaškem. Parkirali smo v mestu, plačali parkirnino in namestili listek na ustrezno, vidno mesto. Kljub navodilom upravnika na plačilnih avtomatih, da se da parkirnino podaljšati z SMS-om, parkirnine nismo mogli podaljšati. Zaradi okoliščin smo nato zamudili s prihodom na lokacijo, kjer je bil parkiran avto in prejeli kazen.
Parkirna kazen v višini okoli 21 EUR nas je že čakala zataknjena za brisalcem na vetrobranskem steklu. Kazen smo želeli plačati neposredno v mestu Pulj, vendar je bila njihova pisarna takrat zaprta. Plačati smo jo želeli tudi preko mobilne banke, pa tudi ni šlo.
Na kazen smo zaradi selitve nato resda malo pozabili. V februarju 2020 (pol leta po dogodku) pa sem se po pogovoru z znancem spomnil, da imamo mi še vedno ta dolg neporavnan.
Znesek v višini 30 EUR (kazen + nekaj EUR (30%) za zamudne obresti) sem nakazal upravniku parkirišč direktno na njihov TRR objavljen na njihovi spletni strani preko mobilne banke.
Predvčerajšnjim pa sem upravniku tudi po emailu sporočil, da sem kazen poravnal, se jim opravičil za zamudo in da mi je iskreno žal ter jih prosil za razumevanje.
V odgovor sem danes z njihove strani dobil sporočilo, da so moj dolg posredovali odvetniku Kuzmanoviču in da me naprošajo, da se glede tega obrnem nanj.

1. Sedaj pa me zanima ali je potrebno, da se obrnem na tega hrvaškega odvetnika?
2. Zanima me ali sem s plačilom kazni zaključil s poplačilom dolga upniku (upravljalcu parkirišč v Pulju) in ali lahko morda pričakujem kakšne nadaljne postopke, morda civilno tožbo hrvaškega odvetnika, ki bo vsekakor želel, da mu plačamo za neke stroške?
Naj dodam, da kakršnegakoli obvestila (razen kazni na avtomobilu) od nikogar do sedaj nisem prejel in me malo skrbi njihov odgovor o posredovanju mojega dolga odvetniku.

Prosil bi vas za vaš odgovor.

Lep pozdrav,
Ppd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Civilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo