Avtor Sporočilo
<  Delovno pravo  ~  Pogoji v času izrednih razmer (korona virus)
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Luka1988
PrispevekObjavljeno: Sre 18 Mar, 2020 23:51  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Okt 2012 14:29

Pozdravljeni,

Imam vprašanje v zvezi z delom v času izrednih razmer.

Sem zaposlen v privatni firmi. Tiskarstvo.
Ker so se zaradi virusa ustavile skoraj vse dejavnosti, smo tudi mi zaprli svoja vrata. Vsaj tako smo mislili.
Dobili smo klic nadrejenih da imamo 2 opcije. Ali smo doma in nas ne klicejo =50% plače,
ali pa smo na cakanju in nas lahko poklicejo kadarkoli, ter pridemo delat =80%plače.

1. Ali je to sploh dovoljeno?
2. Kaj to pomeni ko pridemo v službo? Še vedno 80% ali je 100%?
3. Glede na to da je država zahtevala zaustavitev vseh ne nujnih obratov (kar mi nismo), ali lahko delodajalec zahteva prihod v službo?
4. Glede na to, da so izredne razmere in bi morali biti za dobrobit in zdravje doma, pa smo primorani vseeno delat, ne samo v firmi ampak se tudi izpostavljati v trgovskih centrih... Ali lahko zahtevamo dodatek? Če ja, v kolikšni meri? 130%, 150%?

Hvala vam za odgovore
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jurek73
PrispevekObjavljeno: Čet 19 Mar, 2020 11:29  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Sep 2009 9:53

Luka1988 je napisal/a:
Pozdravljeni,

Imam vprašanje v zvezi z delom v času izrednih razmer.

Sem zaposlen v privatni firmi. Tiskarstvo.
Ker so se zaradi virusa ustavile skoraj vse dejavnosti, smo tudi mi zaprli svoja vrata. Vsaj tako smo mislili.
Dobili smo klic nadrejenih da imamo 2 opcije. Ali smo doma in nas ne klicejo =50% plače,
ali pa smo na cakanju in nas lahko poklicejo kadarkoli, ter pridemo delat =80%plače.

1. Ali je to sploh dovoljeno?
2. Kaj to pomeni ko pridemo v službo? Še vedno 80% ali je 100%?
3. Glede na to da je država zahtevala zaustavitev vseh ne nujnih obratov (kar mi nismo), ali lahko delodajalec zahteva prihod v službo?
4. Glede na to, da so izredne razmere in bi morali biti za dobrobit in zdravje doma, pa smo primorani vseeno delat, ne samo v firmi ampak se tudi izpostavljati v trgovskih centrih... Ali lahko zahtevamo dodatek? Če ja, v kolikšni meri? 130%, 150%?

Hvala vam za odgovore

1. Ja, je dovoljeno.
https://www.gov.si/assets/ministrstva/MDDSZ/Koronavirus/Dokument2-pravice-in-obveznosti-iz-delovnega-razmerja.pdf
2. ko prideš v službo so tiste ure normalno 100%.
3. Lahko, če niste ravno med tistimi, katerim je država direktno prepovedala obratovanje (gostilne,...)
4. delodajalec mora poskrbeti za varovalno opremo. Poglej v kolektivno pogodbo, če je predviden kak dodatek.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Delovno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu