Avtor Sporočilo
<  Izvršilno pravo  ~  Dolžnikovi dolžniki
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Čet 30 Jul, 2020 1:46  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

potocan je napisal/a:
M_L_P je napisal/a:
Moja poanta je bila v tem, da ima odvetnik z izvršbami izgubo, ne pa "skromen zaslužek", ker bi v istem času z drugimi zadevami zaslužil več.

Sicer pa postopek je do upnikov prijazen - samo številke vpišeš v spletni obrazec in to je to. Ni treba pisati nobenih pravnih ekspertiz. To, kar bi vi radi je nekaj drugega - da bi namesto vas nekdo drugi (verjetno država in s tem davkoplačevalci) prevzel tveganja neplačil dolžnikov. Za upnike je bil najbolj "prijazen" sistem pod prejšnjim režimom, ko je SDK držala roko nad denarjem vseh firm in gledala, da je bilo vse plačano. Na žalost, to ne gre skupaj s tržnim gospodarstvom - že po sami definiciji ne. Se je pač treba drugače prilagoditi.

Če bi imel odvetnik z izvršbami izgubo ni logično, da bi jih potem katerikoli sploh sprejemal, razen kot neko "uslugo" že obstoječim strankam. Pa sem imel sam že izvršbe pri različnih odvetnikih kjer nisem imel nobenih drugih poslov in mi še nihče ni rekel, da izvršb ne prevzema. Verjamem pa, da bo vsak raje delal kaj drugega, če ima možnost.

In ne, nikjer nisem rekel, da naj bi kdo drug prevzel tveganja neplačil dolžnikov. Rolling Eyes Zgolj to, da naj bi sistem omogočal bolj temeljito in lažjo izterjavo dolžnikov, kot jo omogoča zdaj. Ker nekateri pač nočejo razumeti, da če se izkaže, da si posloval z goljufom, je izterjava le-teh po pravni poti predraga, preveč kompleksna in negotova, zato večina ljudi tega niti ne poskuša, ali pa hitro obupa.

Um, prav to sem vam poskušala dopovedati - da je dolžnost vsakega upnika, da ne posluje z goljufom. Upravljanje s tveganji ne pomeni nič drugega kot to, da se v vse odločitve vkalkulira dejstvo, da od goljufa plačila ne bo mogoče dobiti. In potem je treba pač za vsak posamezen posel tehtati, ali se splača tvegati, da plačila nikoli ne bo, ali ne. To so osnove ekonomije. In vsak, ki posluje, je po zakonu (ZFPIPP) te osnove poznati in jih upoštevati pri poslovanju.

potocan je napisal/a:
forumuser28 je napisal/a:
Mah pikce dobim, ko si mu podala resen, temeljit odgovor, ampak bi pa kljub zastonj celovitemu odgovoru, še malo bentil čez grde grde odvetnike. Res abotno. Malo sem izgubil vero v to "dejmo pomagat", ker maš smrade, ki ti potem še pametujejo, kako odvetniki pa služijo (čeprav je pravkar prejel ZASTONJ odgovor), po drugi strani pa če za isto stvar dobr zacolam, stranka reče o hvala, res sem vam hvaležna.

Ta diskrepanca med zastonjkarskimi smradi in poštenimi plačniki me včasih zasrbi Smile Vsa čast ti, da ne zgubiš vneme!

Pa še kar naprej prodajaš svoje buče in dodajaš še osebne napade? Svašta. Očitno na tem forumu res vsak primitivnež če že nima kaj konstruktivnega za dodati k debati, lahko vsaj opljuva in žali še tiste redke obiskovalce, ki si še upajo kaj napisati.

Uboge tvoje stranke, res.

Vsak ima pač mejo, koliko osebnih napadov nase prenese, preden udari nazaj. Enkrat vsakemu prekipi. Če bi se na kakšen drug poklic zlivalo toliko gnoja kot na odvetnike, bi že zdavnaj bili traktorji pred parlamentom in bi letele granitne kocke, ampak smo po nekem čudežu zgleda bolj trdoživi od povprečja. Že dostikrat mi je na tem forumu prekipelo, ker ljudje, ki so vprašali za nasvet, tega nasveta potem niso hoteli sprejeti in so se še prepirali, ker niso slišaili tistega, kar so hoteli. Ampak okej, ne vidim razloga, da bi zaradi par pacientov nasankali tisti, ki res potrebujejo nasvet in si ga drugače ne morejo privoščiti, zato ruknem dva heleksa in pridem čez en teden nazaj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
potocan
PrispevekObjavljeno: Čet 30 Jul, 2020 14:30  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Avg 2008 0:55

M_L_P je napisal/a:
Um, prav to sem vam poskušala dopovedati - da je dolžnost vsakega upnika, da ne posluje z goljufom. Upravljanje s tveganji ne pomeni nič drugega kot to, da se v vse odločitve vkalkulira dejstvo, da od goljufa plačila ne bo mogoče dobiti. In potem je treba pač za vsak posamezen posel tehtati, ali se splača tvegati, da plačila nikoli ne bo, ali ne. To so osnove ekonomije. In vsak, ki posluje, je po zakonu (ZFPIPP) te osnove poznati in jih upoštevati pri poslovanju.

Hvala, ampak me res ni treba vikati, se ne nosim tako visoko kot nekateri tu. Wink In ja, se strinjam z napisanim. Dodajam pa, da se človeku, poslovnežu, zgodi vse mogoče in da tudi če si zelo previden, si še vedno na koncu lahko ogoljufan. Ker je pač človeško in normalno da se na neki stopnji poslovnega sodelovanja vzpostavi tudi zaupanje, ki je lahko potem zlorabljeno. In v takem primeru kriviti ali žaliti tistega, ki je bil ogoljufan, je po mojem res poden od podna in nič drugega kot izživljanje in naslajanje nad nesrečo drugega.

M_L_P je napisal/a:
Vsak ima pač mejo, koliko osebnih napadov nase prenese, preden udari nazaj. Enkrat vsakemu prekipi. Če bi se na kakšen drug poklic zlivalo toliko gnoja kot na odvetnike, bi že zdavnaj bili traktorji pred parlamentom in bi letele granitne kocke, ampak smo po nekem čudežu zgleda bolj trdoživi od povprečja. Že dostikrat mi je na tem forumu prekipelo, ker ljudje, ki so vprašali za nasvet, tega nasveta potem niso hoteli sprejeti in so se še prepirali, ker niso slišaili tistega, kar so hoteli. Ampak okej, ne vidim razloga, da bi zaradi par pacientov nasankali tisti, ki res potrebujejo nasvet in si ga drugače ne morejo privoščiti, zato ruknem dva heleksa in pridem čez en teden nazaj.

Jaz nisem nikogar osebno napadal, je pa v meni forumuser28 očitno našel prikladnega grešnega kozla, da name strese vse svoje frustracije in gnev. Pa imam res visok prag tolerance, ampak kar je preveč je pa preveč. Niso samo odvetniki tisti, ki morajo imeti trdo kožo da preživijo v svojem poslu. Tudi veliko drugim nam ni nič bolje. Pa hvala za nasvete, jaz se trudim dobronamerne in utemeljene vedno upoštevati.
Nazaj na vrh
forumuser28
PrispevekObjavljeno: Pet 31 Jul, 2020 11:30  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2012 0:49

Hej.

Definitivno si mi prikladen grešni kozel in absolutno stresam svoje frustracije nad tabi in tebi podobnemu folku nad tabo. Ni dvoma o tem.

Razlogi so pa tudi dokaj jasni: prideš po zastonj nasvet. V praksi se za to, kar ti je M_L_P povedala, plača dober denar. Kar je tudi prav: če vprašaš veterinarja kaj je s tvoji Lisko: pogleda, evo ti račun. Če dejansko kateregakoli intelektualnega delavca "nekaj vprašaš", plačaš. Pač ne živimo vsi od švasanja, ipd.

Po prejemu res celostnega in zastonj odgovora, začneš "pizdit". Da zakaj je tako, pa bi morali upniku pomagati, pa... Ok, ajde, sem bil tiho, si pač razkurjen, ker nisi dobil plačano. Pa valda, zakonodajalec bi lahko bil malo bolj preudaren.

Ampak ne, ti začneš čez odvetnike. Fuj. Pravkar ti je odvetnica podala brezplačen top odgovor, ampak ti pa... mal greš pluvat po odvetnikih. Človek... res uau.

Ti si folk, k gre na Rdeči križ, prejme paket in začne še v prisotnosti prostovoljcev (ki brezplačno pomagajo ljudem!) pizdit, da lej tele vojne dobičkarje, kako se redijo na plečih revnega folka. Čaki... folk ti je pomagal, zastonj dela, da pomaga, ti jih boš pa blatil. Res, top oseba, top.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 2 od 2
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
pravniki.info Seznam forumov  ~  Izvršilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu