Avtor Sporočilo
<  Kazensko pravo  ~  Tatvina
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Trust35
PrispevekObjavljeno: Ned 14 Feb, 2021 1:01  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Avg 2014 23:16

Dober dan!
Danes sem naredil veliko neumnost (nikoli vec). V Hoferju sem ukradel predmet vreden 35 Evrov (sedaj res ne vem zakaj).
Varnostnik me je zunaj ustavil in peljal v eno sobo. Prispel je poslovodja kateremu sem se iskreno opravicil in rekel,da vse placam. Medtem sta prispela 2 policaja katere je poklical varnostnik.
Poslovodja je sprejel moje opravicilo in to,da bom placal in se umaknil od pregona.
Policija pa je vzela in si napisala vse moje podatke.
To pomeni,da sem sedaj "zapisan" na Policiji?
Hvala in lep pozdrav!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Pon 15 Feb, 2021 13:03  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Mala tatvina je kaznivo dejanje, ki se preganja na predlog oškodovanca (torej Hoferja). Če Hofer ne bo predlagal pregona, potem se bo zadeva ustavila tam, kjer je zdaj. Ne morem vam zagotoviti, da je poslovodja ene trgovine pooblaščen za to, da izjavi, da pregona ne bo predlagal, ali pa mora tako dovoljenje dati direktor družbe - to je stvar njihove notranje organizacije.

Policija pa bo v vsakem primeru sestavila zapisnik o tem, kaj se je zgodilo. Če bo Hofer odstopil od pregona, potem ne boste šteli za "obsojenega". Vendar bo tudi v tem primeru, če boste v kakšnem drugem postopku, tožilstvo lahko sedanjo situacijo - torej samo dejstvo, da ste stvar plačali in da zato ni bil predlagan pregon - uporabilo kot argument v vašo škodo.

Zato, da nekdo stori kaznivo dejanje, sploh ni relevantno, ali je nastala kakšna škoda - kaznivo je samo ravnanje. Zadošča torej, da si storilec prilasti stvar, za katero ve, da ni njegova. Takoj, ko ste šli mimo blagajne, ne da bi plačali, je bilo kaznivo dejanje storjeno. To, da storilec po izvedeni tatvini stvar plača, šteje za dejanje po storitvi kaznivega dejanja in ne izniči obstoja tatvine. Še zlasti ne, če storilec plača, potem ko je zasačen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Kazensko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu