Avtor Sporočilo
<  Upravno pravo  ~  Prosim za pomoč nekoga s pravniškim izpitom.
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
GMarjan
PrispevekObjavljeno: Čet 26 Avg, 2021 7:14  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 17:49

Dobil sem sklep sodišča, da se mi kar ustavi pritožba, ker sem pomanjkljivo vložil vlogo za oprostitev/odlog plačila takse.

Zoper ta sklep se lahko pritožim izključno samo preko nekoga s pravniškim izpitom, sam tega nimam, brez pravniškega izpita mi bo pa pritožba avtomatično zavržena.

Pritožbo lahko spišem sam, samo vložiti jo moram preko nekoga s pravniškim izpitom.

A je kdo s pravniškim izpitom tako dober, da bi mi pomagal pri tem, da se sploh lahko pritožim zoper sklep upravnega sodišča?

Sem pa iz okolice Ljubljane.

Že vnaprej se zahvaljujem za kakršnokoli pomoč.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
forumuser28
PrispevekObjavljeno: Čet 26 Avg, 2021 16:03  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2012 0:49

Um... odvetniki imajo pdi. Ti bo z veseljem pomagal, če se dogovorita za zastopanje. Ne poznam pa nobenega, ki je delal, da je pdi naredil, potem bi pa dopuščal, da pač nekdo napiše pritožbo, on jo pa potem pač vloži. S podpisom pride odgovornost in če nisem napisal sam, potem ne bom podpisoval...
Nazaj na vrh
GMarjan
PrispevekObjavljeno: Pet 27 Avg, 2021 0:13  Odgovori s citatom

V 25tem členu naše ustave jasno piše, da je VSAKOMUR ZAGOTOVLJENA pravica do pritožbe.

Meni se je pa zadeva zavrgla in pritožba ustavila samo zato, ker sem jo vložil sam, ki nimam pdi.
Čeprav sem jo vložil pravočasno in z vsemi zahtevanimi podatki.

Torej nimam ustavne pravice do pritožbe in bom zato vložil tudi ustavno pritožbo.

Žalostno, da živimo v državi, kjer te občina lahko za županov zasebni interes, lahko začne kar razlaščat, čeprav ima občina v lasti tri druge poti a me razlaščajo zato, da bo imel župan najbližji dovoz do parcel in jih bo lahko drago prodal, meni pa vzel zazidljivo parcelo, da bo tam pot in se nas bo za vse večne čase zazidalo v trajno senco s polno prometa mimo hiše.

Ne upravna enota, ne ministrstvo, ne upoštevata nobenih zakonov, ko se pa pritožiš na upravno sodišče ti pa zadevo zavržejo zato, ker nimaš pravniškega izpita.

Zablokirano/zaplombirano imamo celotno imetje s hišo vred, pa nimam pravice niti do pritožbe.
Zaradi tega postopka smo vsi pri hiši zboleli in ne manjka prav veliko, da bom poklical vse medije in se javno pred vsemi kamerami obesil.
Nazaj na vrh
forumuser28
PrispevekObjavljeno: Pet 27 Avg, 2021 9:30  Odgovori s citatom

Facepalm.

Ja, ja, ti kr. Ej, a slepič bi tudi sam operiral. Ker izobrazba... kdo pa to rabi. Vzameš nož, mal porežeš in si fertig. Kdo pa rabi zdravnika, to lahko sam.

Evo, zato je pogoj za vložitev pritožbe ponekod pdi. Ker bumbarji ne znate obrazca izpovnit, pisali bi pa pritožbe.
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Pet 27 Avg, 2021 16:09  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Mogoče bi bilo naslednjič bolj smiselno, da se na odvetnika obrnete že prvič, ko začne občina vohljati okrog vaših nepremičnin.

Sicer pa če bi ustavo prebrali v celoti in če bi razumeli njene splošne določbe, bi ugotovili, da lahko zakon določa način, kako se posamezne ustavne pravice izvajajo, kar vsebuje tudi možnost, da zakon postavi določene omejitve, če so te potrebne in sorazmerne. To, da se za zahtevnejša (pravna) dela zahteva, da ima vlagatelj določen nivo strokovnega znanja, ni pretiran poseg v ustavne pravice. Čisto vsak posameznik v državi ima dostop do odvetnika - če si ga ne more privoščiti, ga zmeraj časti država.
Nazaj na vrh
GMarjan
PrispevekObjavljeno: Sob 28 Avg, 2021 0:50  Odgovori s citatom

Razumem, da danes ni ničesar zastonj, ne razumem pa tega, da sploh ne morem dobiti pravnika, ki bi mi dal podpis, da bi se lahko sploh pritožil.

Klical sem cel kup odvetnikov.
Večina jih je še na dopustu, nekateri se ukvarjajo samo z zadevami, ki jih vodijo samo od samega začetka, nekateri se pa nimajo časa ali volje ukvarjati se s takimi stvarmi.

Torej tudi, če bi bil pripravljen plačat, ne morem dobiti nikogar, ki bi mi dal podpis za vložitev pritožbe.

Pritožiti se pa moram samo zaradi sodne takse, ker sicer mi bodo celotni sodni spor ustavili.
Rad bi samo dosegel, da se mi dovoli sploh plačati sodno takso, ker sodnica meni, da bi jo moral plačati že preden sem se pritožil na sklep, da se mi oprostitev/odlog plačila sodne takse zavrne.
Nikjer ni pisalo, da dovoljena pritožba na sklep ne zadrži plačila takse, do odločitve o pritožbi.

Do brezplačne pravne pomoči pa ni upravičen praktično nihče, ker ne smeš imeti več kot 19.000€ premoženja(torej tudi, če nimaš prihodkov, imaš pa parcelo in avto si že krepko presegel ta znesek).

A mi je za plačilo pripravljen pomagati, vsaj kak študent oziroma kakšen pripravnik, ki ima opravljen pdi?
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Sob 28 Avg, 2021 10:10  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

GMarjan je napisal/a:
Razumem, da danes ni ničesar zastonj, ne razumem pa tega, da sploh ne morem dobiti pravnika, ki bi mi dal podpis, da bi se lahko sploh pritožil.

Podpis ni samo podpis. Pomeni prevzem odgovornosti za vsebino pritožbe.

GMarjan je napisal/a:
Klical sem cel kup odvetnikov.
Večina jih je še na dopustu, nekateri se ukvarjajo samo z zadevami, ki jih vodijo samo od samega začetka, nekateri se pa nimajo časa ali volje ukvarjati se s takimi stvarmi.

Zelo težko in nehvaležno je prevzeti zadevo v fazi, ko so bile vse procesne možnosti zamujene. Ne glede na vso voljo in znanje preprosto ni mogoče doseči pozitivnega izida, na drugi strani pa so pričakovanja strank previsoka in neobjektivna.

GMarjan je napisal/a:

Torej tudi, če bi bil pripravljen plačat, ne morem dobiti nikogar, ki bi mi dal podpis za vložitev pritožbe.

Pritožiti se pa moram samo zaradi sodne takse, ker sicer mi bodo celotni sodni spor ustavili.
Rad bi samo dosegel, da se mi dovoli sploh plačati sodno takso, ker sodnica meni, da bi jo moral plačati že preden sem se pritožil na sklep, da se mi oprostitev/odlog plačila sodne takse zavrne.
Nikjer ni pisalo, da dovoljena pritožba na sklep ne zadrži plačila takse, do odločitve o pritožbi.

Do brezplačne pravne pomoči pa ni upravičen praktično nihče, ker ne smeš imeti več kot 19.000€ premoženja(torej tudi, če nimaš prihodkov, imaš pa parcelo in avto si že krepko presegel ta znesek).

Verjetno ni pretirano pričakovati, da če ima nekdo premoženje take vrednosti, da ga približno 5% unovči in plača za stroške postopka.

GMarjan je napisal/a:
A mi je za plačilo pripravljen pomagati, vsaj kak študent oziroma kakšen pripravnik, ki ima opravljen pdi?

Študentje in pripravniki po definiciji ne morejo imeti opravljenega pdi. Diploma je pogoj za pristop na pdi, pripravnik pa preneha biti pripravnik, ko naredi izpit.
Nazaj na vrh
forumuser28
PrispevekObjavljeno: Pon 30 Avg, 2021 10:58  Odgovori s citatom

Očitno je, da ne razumeš pojma profesionalne etike, ponosa na svoje ime,... Normalno, da ti ne bom podpisal, kar nekaj, kar si sestavil. Ne gre samo za podpis. S tem, ko podpisujem tvoja pisanja... dvomljive kakovosti... umažem svoj poklicni renome.

Verjetno tudi Piccaso ni kar malo okrog podpisoval platen. Če se je podpisal na sliko, se je na svojo. In jasno, da ne na drugo, ker je človek pretrdo delal, da je njegov podpis nekaj pomenil.

Študent s pdi. Se vidi kako odlično razumeš pravo in pravna pravila. Res, zaželim si, da bi smel podpisati se pod nekaj, kar si napisal. Facepalm.
Nazaj na vrh
susa
PrispevekObjavljeno: Sre 01 Sep, 2021 22:04  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Okt 2009 11:56

pojdi do odvetnika drugače bo občina naredila cesto čez tvojo hišo Cool
Nazaj na vrh
GMarjan
PrispevekObjavljeno: Ned 05 Sep, 2021 3:51  Odgovori s citatom

Sem šel do precej odvetnikov, enostavno se nočejo ukvarjati s pritožbami proti državi ali se pa izgovarjajo na to, da se ukvarjajo s problemi od začetka, ne pa šele s pritožbami.

Takšno sramotno lopovsko nepravno državo imamo.

V Ustavi pa piše, da je VSAKOMUR ZAGOTOVLJENA pravica do pritožbe in celo do zasebne lastnine.

Na neko upravno sodišče se ne smeš pritožiti brez odvetnika(čeprav poznam vsako vejico od napisanih zakonov, ki se me tičejo), na Ustavno in Evropsko sodišče za človekove pravice, se pa lahko pritožiš sam.

Bom pa pač vložil ustavno pritožbo in če me še oni nekam pošljejo, bom pa šel še na Evropsko in če ne bo pravice nikjer, bom pa pač šel do župana in bova šla oba pod zemljo in bodo vsi problemi enostavno rešeni v vsestransko javno korist.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Upravno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu