Avtor Sporočilo
<  Kazensko pravo  ~  Lažniva investicijska podjetja
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
petric3
PrispevekObjavljeno: Pet 06 Avg, 2021 9:13  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Jan 2016 13:56

Leto nazaj sem vložil v t.i. opcije, ki jih do takrat nisem poznal. Investicijsko podjetje mi je garantiralo 10% donos, govorili so same pozitivne stvari, med drugim da je ta produkt boljši kot bančne obresti in same obveznice. Leto je naokoli in nočejo izplačati. V pogodbi je bilo navedeno npr. cena opcij 5 in čez leto izplačilo 5.5 (10%). Sedaj se sklicujejo na alinejo v pogodbi, da češ da ni obvezno plačati če krovno podjetje opcij ne odkupij od njih. OK, razumem, del moje napake, morda naivnosti... Kaj me tukaj boli je, da noben ni omenil niti besedice o riziku, možnosti neizplačila, nedonostnosi, pri tem ni bilo navedenih nobenih splošnih pogojev glede produkta "opcije", samo govorili so "garantni donos". Konkretno imam tudi njihov email, ko sem imel vprašanja v zvezi z vsebino pogodbe, kjer je bil odgovor, da je cena garantirana 10%. Ta email se mi zdi največje orožje proti njim. Ne vem, ali imam kakšne možnosti, če grem v tožbo? Zadevo bom vsekakor prijavil na Agencijo za trg z vrednostnimi papirji. Sam menim, da je tu definitivno šlo za prikrivanje informacij, zavajanje, in še verjetno kaj,... Lepa hvala za mnenje.   
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
petric3
PrispevekObjavljeno: Pet 10 Sep, 2021 19:18  Odgovori s citatom

Še vedno, morda kakšno hitro mnenje?
Nazaj na vrh
jurek73
PrispevekObjavljeno: Ned 12 Sep, 2021 21:35  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Sep 2009 9:53

petric3 je napisal/a:
Sam menim, da je tu definitivno šlo za prikrivanje informacij, zavajanje, in še verjetno kaj,...  

No, ja, prikrivali verjetno niso, saj si dobil, prebral in podpisal pogodbo, kjer piše tista alineja?
Nazaj na vrh
petric3
PrispevekObjavljeno: Pon 13 Sep, 2021 10:18  Odgovori s citatom

Hvala za odgovor.

To je res, kot pravim naivnost je bila prisotna. Kaj pa njihov email da je garant donos v enem letu? Le-to res ni v pogodbi, je pa definitivno zavajanje... In dejstvo nesaznanitve z rizikom, ki so ga prav tako prikrili s tem emailom in 100x izrecnim garantom, ki ga sam agent prizna?
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Kazensko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu