Avtor Sporočilo
<  Zdravstveno pravo  ~  BOLNIŠKA & INVALIDNOST
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
dipsi001
PrispevekObjavljeno: Čet 03 Avg, 2006 10:33  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Avg 2006 10:02

Pozdravljeni!

Stara sem 26 let in sem bila lani oktobra zaradi močne ukrivljenosti na hrbtenici(scolioza 57st.) operirana. Narejeno imam zatrditev hrbtenice, kar mi onemogoča izvajati določene gibe (prepogibanje,dvigovanje težjih predmetov, sedim lahko max. 40 min, tudi avto težko vozim, saj se ne morem obračati kot nekoč,od športov pride v poštev le rahlo plavanje in nič več). Glede na to, da imam še vedno bolečine, sem od lani še vedno na bolniški. Ortopedu sem predlagala, če bi lahko poizkusila s 4-urnim delom, ker se doma počutim totalno nekoristno in stalno razmišljam o samih slabih stvareh in imam občutek, da me od tega še bolj vse boli. Mogoče bi v službi malenkost pozabila na vso to bolečino.Oktobra letos naj bi poizkusila s 4-urnim delom s tem da ne sedim dlje kot 40 min, čeprav pravi doktor, da ne bom zdržala 4 ure ne da bi se ulegla, lahko pa probam. Pravi tudi, da vprašanje, če bom sploh kdaj sposobna delati po 8 ur, saj opravljam računalniško delo - delo s strankami, kjer je seveda obvezno 8-urno sedenje. Ali menite, da sem naredila napako, ker sem prosila za prekinitev bolniške ter ali imam kakšno možnost za invalidsko upokojitev (4 ure), glede na to, da moja hrbtenica nikoli ne bo več taka kot je bila (gibljiva)?
V naprej hvala za vaš odgovor...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Zdravstveno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu