Avtor Sporočilo
<  Izvršilno pravo  ~  izvršba - napačen naslov
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
vita11
PrispevekObjavljeno: Pet 21 Okt, 2005 18:43  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Apr 2005 15:31

Banki sem pred nekaj leti ostal nekaj malega dolžan in pozabil na to oz. sem mislil, da je bil znesek pokrit z delom plače, pa očitno ni bil. Zdaj je banka prek sodišča poslala izvršbo na napačen naslov oz. na začasno bivališče. Pošiljke so se seveda vračale na sodišče, saj tam ne živim že več kot dve leti. Naj dodam, da na banki stalnega bivališča nikoli niso iskali, kar mi je bilo že takrat čudno, pa sem bil tih. Nikoli niso zahtevali niti osebne izkaznice. Zdaj pa je nastala terjatev, za katero teče izvršba, za njo pa se izvedel povsem naključno. Kaj lahko storim?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
podjetje1
PrispevekObjavljeno: Pet 02 Dec, 2005 14:57  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Dec 2005 10:41
Kraj: Ljubljana

Spoštovani,

Svetujemo vam, da zadevo poskušate rešiti. V kolikor vam napačno vročajo oz. tam ne bivate sicer lahko dosežete obnovo postopka na osnovi nepravilne vročitve, vendar vam to odsvetujemo. Kolikor ste napisali je dolg nesporen in samo raste. V vsakem primeru vam svetujemo poravnavo z nasprotno stranko, če je to možno.

Z napačnim naslovom se zadeva malo zavlačuje, a obresti rastejo. Tako gre zadeva samo vam v škodo. Veliko izkušenj imamo na tem področju in zagovimo vam, da bo na koncu dolg zelo visok glede na glavnico.

V kolikor želite, da vam pri poravnavi z nasprotno stranko pomaga naša pisarna, nas kontaktirajte, da se dogovorimo za sestanek. V vsakem primeru menimo, da potrebujete pomoč pravnega strokovnjaka.

info@rea.si

Vljudno pozdravljeni,
Nazaj na vrh
NeonLight
PrispevekObjavljeno: Pet 02 Dec, 2005 23:41  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Maj 2005 2:24

vita11 je napisal/a:
Banki sem pred nekaj leti ostal nekaj malega dolžan in pozabil na to oz. sem mislil, da je bil znesek pokrit z delom plače, pa očitno ni bil. Zdaj je banka prek sodišča poslala izvršbo na napačen naslov oz. na začasno bivališče. Pošiljke so se seveda vračale na sodišče, saj tam ne živim že več kot dve leti. Naj dodam, da na banki stalnega bivališča nikoli niso iskali, kar mi je bilo že takrat čudno, pa sem bil tih. Nikoli niso zahtevali niti osebne izkaznice. Zdaj pa je nastala terjatev, za katero teče izvršba, za njo pa se izvedel povsem naključno. Kaj lahko storim?

Imate nekaj možnosti. Ena od njih je, da se prilagodite "toku", ki vam ga ponuja podjetje v odgovoru. Enostavno vzamete "modro" tabletko, se zjutraj zbudite in živite naprej svoje življenje prikrajšani za nekaj denarja.

Lahko pa vzamete "rdečo" tabletko in pokazal vam bom kako globoka je zajčja luknja. Seveda vam ne morem garantirati, da boste z doživetjem zadovolnji, ker vam lahko ponudim samo resnico. In tudi poti nazaj ko enkrat zaužijete "rdečo" tabletko ni.

Prvo dejanje : Glede na to, da nimate nobenega dokumenta enostavno počakajte, da pričnejo z rubežom ali kakšnim dejanjem za katerega boste dobili dakument, ki ga morate podpisati. Najkasnejši tak termin je ko hočete neki dan na banki dvigniti denar, plačati s kreditno kartico ali dvigniti gotovino in ugotovite, da le-tega ne morete narediti. Ker vam je sodišče blokiralo račune. Ko boste "ponoreli" na banki boste obveščeni, da lahko brez težav dvignete znesek do 87.000 SIT od OD mesečno vse ostalo pa rubi banka.
POZOR!!! Ko se to zgodi se dejansko z vašega računa še ni nič odvzelo! Samo "rezervacija" je do pravnomočnosti sklepa. Zato nemudoma pojdite na sodišče, ki vodi to zadevo in dvignite vso dokumentacijo povezano z izvršbo. Na banki vam bodo dali podatke za številko izvršbe ( I 2006/7669)
To je namreč prvo dejanje "ali stik" z samo izvršbo in potrebno je, da hitro podate ugovor zoper sklep o izvrši in zahtevate revizijo postopka.
Potem se bo videlo, da so do sedaj vodili postopek zoper vas na napačen naslov in niste imeli možnosti ugovora, ker o delovanju upnika in sodišča niste bili obveščeni in niste imeli možnosti podati ugovora. Brez težav se lahko sklicujete na Ustavo RS, ki jasno določa, da imamo vsi pravico in možnost podati ugovore zoper odločb. Če osebnega dohodka nimate se lahko srečate tudi z rubežnikom. No ja. Saj ni tako grozno kot se sliši. Zavedati se je treba, da tovrstne zadeve lahko trajajo leta in da vedno obstaja velika možnost zastaranja !!!

Drugo dejanje: Čakali boste nekaj mesecev z blokiranim računom, da sodišče predela vse ugovore in zadeve, ki ste jih poslali. To, da boste depresivni in da se boste spraševali .... zakaj za hudiča nisem vzel "modre" tabletke je skoraj stoodstotno.

Več informacij v zasebnem sporočilu in še to samo če se odločite za "rdečo" tabletko. Ne ponujam vam čudežov ampak samo resnico o našem pravnem sistemu in odškodnini, ki jo boste skoraj sigurno dobili. In sploh ne bo pomemben znesek ampak dejanja, ki se bodo dogajala po poti bodo tista, ki vam bodo zagotovila odškodnino. Seveda šele po intervenciji mednarodnih ustanov ... ampak to sem povedal že preveč.

Glede na to, kar so navedli v podjetju REA v prejšnem odgovoru pa samo toliko. Zamudne obresti niste dolžni plačevati za obdobje, ko niste vedeli, da sploh obstaja kakšna terjatev. Res je, da je to treba dokazat na sodišču, vendar ni pretežko. Kar so oni napisali je samo nek "splošen" aksiom, ki ga uporabljajo odvetniki, da na veliko lupijo stranke z razlago, da "Smo vam prišparali OGROMNO denarja pri obrestih", kar pa je neumnost, ker le-to lahko dosežete sami brez "pravnih strokovnjakov". Stanje z zakonskimi zamudnimi obrestmi je v Sloveniji tako ali tako kaotični in ne bo dolgo, ko bo ustavno sodišče prepovedalo to kar se sedaj izvaja v postopkih.

LP
NeonLight
Nazaj na vrh
vita11
PrispevekObjavljeno: Ned 04 Dec, 2005 9:22  Odgovori s citatom

Res hvala. Med drugim me zanima ali na ustavnem sodišču že teče postopek oz. ali je karkoli že tam glede teh kaotičnih razmer pri zamudnih obrestih?
Nazaj na vrh
NeonLight
PrispevekObjavljeno: Ned 04 Dec, 2005 20:55  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Maj 2005 2:24

vita11 je napisal/a:
Res hvala. Med drugim me zanima ali na ustavnem sodišču že teče postopek oz. ali je karkoli že tam glede teh kaotičnih razmer pri zamudnih obrestih?

Po pravici povedano ne vem. Vse moje zadeve so se že prej končale, ker so ponavadi upniki odstopili od zamudnih obresti. Je pa res, da imam še nekaj zadev odprtih in čakam, da bom to lahko dal na US, ker prej tega ne morem narediti kot da "Izčrpam vsa druga pravna sredstva".

Ampak po mojem ni daleč dan. Naj se dimniki kadijo.

LP
NeonLight
Nazaj na vrh
vita11
PrispevekObjavljeno: Pon 05 Dec, 2005 16:20  Odgovori s citatom

Prosim, če mi pošljete zasebno sporočilo, kje vas lahko najdem.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Izvršilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu