Avtor Sporočilo
<  Kazensko pravo  ~  Žaljenje sosede
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
rumbi
PrispevekObjavljeno: Čet 27 Dec, 2007 18:44  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 18:21

Pozdravljeni.

Zanima me če mi lahko,kdo svetuje kakšna je globa,če žališ soseda,oprostite izrazu,da je" kurba".Ali se upošteva,da je sosed star problem policije kar se tiče JRM-ja.Policist je prišel ,da me zasliši o dogodku šele štiri dni po dejanju,če se temu tako reče.Vse navedene obtožbe policista zoper mene sem popolnoma zanikal.Na kakšni pravni podlagi sem lahko kaznovan?Pozabil sem dodati,da mi je policist postregel z izjavami,ki so laži,podane od soseda,kateri naj bi bil žaljen.

Hvala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pravozatelebane
PrispevekObjavljeno: Pet 28 Dec, 2007 11:34  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 8:37

Najverjetneje bi lahko šlo za razžalitev po 169. členu KZ, za kar je predpisana denarna kazen ali zapor do treh mesecev. Okoliščine, ki jih navajate, so lahko pomembne pri odmeri kazni, ne pa pri presoji, ali ste odgovorni za razžalitev ali ne.

Če bo do kazenskega postopka sploh prišlo. Nič niste napisali, v kakšni fazi, če sploh, je zadeva s pravnega vidika.

Sosed vas lahko tudi civilno toži na odškodnino, pri čemer bo moral dokazati obstoj in višino škode. O kakšnih visokih zneskih najbrž ne more biti govora.

rumbi
PrispevekObjavljeno: Pet 28 Dec, 2007 18:38  Odgovori s citatom

Hvala za odgovor.Postopek je po vsej vrjetnosti na PP.Zanima pa me,kako lahko naprimer kar nekdo določi neko kazen brez zaslišanja.Ali je to za policista dovolj,da te pride zaslišat domov,si nekatere stvari beleži,nič ni potrebno podpisat in to je to.Ali je sploh smiselno na takšne neumnosti pisati ugovore,če že ,kje so te institucije,na katere se lahko ubrnem za pomoč.Hvala.
Nazaj na vrh
drozg
PrispevekObjavljeno: Pet 28 Dec, 2007 21:18  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 14:35

V omenjenem primeru izpolnjujete vse pogoje za kršitev 7. člena in 1. odstavka ZJRM. ( nedostojnega vedenja na javnem kraju ). Ne verjamem da bo omenjeni sosed zoper vas podajal kazenski pregon pa če bi ga bi ga najverjetnje sodišče zavrglo oz. bo od pregona odstopilo. Globa je vpisana in znaša cca 105 ruer oz. bivših 25.000 sit. Dobil boste poseben plačilni nalog s strani policista.

Čeprav je po zadnjem vašem stavku možna tudi kršitev 6. člena in 1. odstavka ZJRM-1..........

rumbi
PrispevekObjavljeno: Čet 10 Jan, 2008 21:48  Odgovori s citatom

Zdaravo

Kot mi je Drozg pojasnil je vse res,Z-JRM 1 ,7 člen 1 odstavek.Zanima pa me kakšen je pravilen postopek policista,ki je prišel na dom me zaslišal v parih stavkih,si nekaj beležil v svoj blok,obiskan z strani Policije pa sem bil šele četrti dan po dogodku.Ni mi bilo potrebno tudi nič podpisat.
Ne vem ,če je res ampak kolikor sem zasledil,bi moral v tem primiru policist na mestu dogodka zaslišat oškodovanca in obdolženca,spisat zapisnik,ter ga obe stranki podpisat.Hvala za odgovor.
Nazaj na vrh
drozg
PrispevekObjavljeno: Čet 10 Jan, 2008 23:04  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 14:35

Lepo, da vam je naš nasvet lahko pomagal. Kaj se tiče pa postopka sem ga pa že razložil tudi enemu drugemu gospodu na tem forumu mislim, da je bila tema postopek policista na domu.

mario18194
PrispevekObjavljeno: Pon 22 Feb, 2016 5:28  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Okt 2015 0:18

Kakšne neumnosti "klamfate". Če sosed žali soseda ne pride nobena policija. Gre se za besedo proti besedi!!
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Kazensko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu