Avtor Sporočilo
<  Kazensko pravo  ~  Nujno-Kazenske tocke, veljava
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
belepa12
PrispevekObjavljeno: Tor 20 Dec, 2005 19:55  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Dec 2005 15:20

Mene pa zanima kako je zdej s temi tockami. Voznik zacetnik si 2 leti tocke ti veljajo 3 leta, se pravi v tretjem letu jih imas ih imas lahko vec kot 7.
Zanima me se kako je z veljavnostjo tock, se to steje za takrat ko si prekrsek storil ali te tocke stopijo v veljavo, ko postane odlocba pravnomocna. Naprimer zadni prekrsek napravis 27.3.2004 sodba postane pravnomocna 24.12.2004 vozniski izpit pa pridobis 31.7.2002. Kot pravim zanima me kdaj stopijo tocke v veljavo, za cas prekrska ali za cas pravnomocnosti. Zanima me se kako poteka izbris tock po preteklih 3 letih. Se tocke zbrisejo avtomaticno ali je mogoce res da v teh treh letih ne smes dobiti nobene druge tocke, se pravi ali se ti tocke zbrisejo sele 3 leta odkar si naredil zadnji prekrsek.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
podjetje1
PrispevekObjavljeno: Sob 24 Dec, 2005 21:14  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Dec 2005 10:41
Kraj: Ljubljana

Spoštovani

Točke se brišejo po preteku 3 let od pravnomočnosti posamezne odločbe, kjer so bile izrečene kazenske točke. Če ste v več letih dobili različno število točk, to pomeni, da se bodo le-te izbrisevale po pravnomočnosti posamezno dobljenih kazenskih točk. Torej točke od leta 2002, leta 2005, točke dobljene leta 2005 pa leta 2008.

Vljudno pozdravljeni!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Kazensko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu