Avtor Sporočilo
<  Izvršilno pravo  ~  Pripravljalna vloga
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Gal
PrispevekObjavljeno: Sre 21 Dec, 2005 8:50  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Dec 2005 9:02

Kaj pravzaprav to pomeni pripravljalna vloga v sporu majhne vrednosti, kaj naj vsebuje in kakšna je njena pravna vloga v tem postopku?

Hvala za odgovor.

Lp, Gal

Ema
PrispevekObjavljeno: Sre 21 Dec, 2005 9:57  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Avg 2005 20:52

Če gre za spor majhne vrednosti morate biti izredno pazljivi pri navajanju dokazov. Le-te lahko navajate v skladu s 451. členom Zakona o pravdnem postopku samo v tožbi kot tožča stranka in v odgovoru na tožbo kot tožena stranka. potem pa ima še vsaka stranka pravico do ene pripravljalne vloge, v kateri tožeča stranka odgovori na navedbe tožene stranke v odgovoru na tožbo, tožena pa odgovori na navedbe tožeče v pripravljalni vlogi. Novi dokazi v pripravljalni vlogi so dopustni samo pod pogojem, da jih stranka navaja šele v vlogi, ker je zanje kasneje izvedela. Na naroku dokazov ni več mogoče navajati.

Dobro je, da stranki napišeta vsaka svojo pripravljalno vlogo, saj s tem zadevo sodišču še nekoliko bolj pojasnita in sodišču olajšata odločitev.

Niste sicer navedli ali ste tožena ali tožeča stranka, vendar ne glede na to, mora pripravljalna vloga vsebovati odgovor na navedbe druge stranke.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gal
PrispevekObjavljeno: Čet 22 Dec, 2005 10:54  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Dec 2005 9:02

Ema, zares lepa hvala za odgovor.

V splošnem me pa zanime še ena stvar v parvnih postopkih in sicer v zvezi s stroški:

Sem namreč tožena stranka v tem postopku in me zanima, ali sem v primeru, da sodišče odloči meni v prid, upravičen tudi do stroškov, ki sem jih imel v zvezi s tem postopkov, vključno z dejanskimi stroški za zastopnika, če si ga omislim?

Lp, Gal

Ema
PrispevekObjavljeno: Pet 23 Dec, 2005 9:28  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Avg 2005 20:52

V pravdi sodišče določa kdo plača stroške postopka glede na izzid v pravdi. V kolikor v celoti s svojim zahtevkom uspe ena stranka ( torej v kolikor sodišče v celoti ugodi ali v celoti zavrne tožbeni zahtevek), potem dobi ta stranka povrnjene vse svoje pravdne stroške, druga stranka pa nosi vse svoj stroške in stroške nasprotne stranke.

V kolikor pa ena stranka ne uspe le v neznatnem delu, tudi v takem primeru nosi vse stroške stranka, ki ni uspela.

Možno pa je tudi, da stranki uspeta le deloma, n. pr. 70:30 % V takem primeru potem sodišče na podlagi križenag računa ugotavljal, katera stranka je dolžna povrniti kakšen del stroškov.

V kolikor bo odločilo sodišče vam v prid, potem bo morala tožeča stranka vam povrniti stroške, ki jih bo sodišče priznalo ( to so ponavadi takse in pa večina odvetniških stroškov, razen tisti, za katere sodišče meni, da niso bili potrebni), tožeča ps bo morala kriti tudi svoje stroške sama.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Izvršilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu