Avtor Sporočilo
<  Mednarodno pravo  ~  En zapleten primer zapuščina iz avstralije ! Pomoč prosim :)
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
pacek
PrispevekObjavljeno: Sob 19 Jan, 2008 20:32  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Jan 2008 22:56

Zadeva je stara že 6 7 let. Je vse skupaj nekam zelo zakomplicirano in se nekak ne da zadevi priti do dna.

Da začnem.

Denarna zapuščina umrlega sorodnika iz avstralije naj bi se prenesla v Slovenijo svojcem.

Ker je sestra umrlega že pokojna so poslali, da je hčerka upravičena do te zapuščine. Ker pa je hčerka invalidna oseba in ne mora skrbeti sama zase in ima skrbnika, ki skrbi zanjo in ureja vse papirje in finančne zadeve. Vse urejeno s papirji. No in mi pošljemo vsa potrdila, fotokopirane rojstne liste, razmerja v žlahti itd. vse kar so zahtevali.

Komunicirali smo prek emaila. Potem so poslali po uradni pošti papirje in dokumente z zahtevami pred dvemi leti. Pošljemo vse nazaj overjeno pri notarju. Dobim email, da je potrebno še neke papirje poslat. Pošljem še to.

V Sloveniji pa je urejala nam to odvetnica iz Ljubljane, ki je imela pogodbo z to Avstralsko hišo oz. kaj je že sodišče Public Trustee http://www.pt.nsw.gov.au/Default.aspx

No in čakamo čakamo nobenega papirja. Nakar kličem odvetnico v ljubljano in pravi, da je prekinila pogodbo z njimi in da ona ne more voditi več primera in tudi papirjev nam ne more dati oz. nobenih informacij kako zadevo peljat naprej.

Ker je zadeva čez lužo me zanima kaj in kako na koga se lahko obrnem kako ima to urejena republika slovenija in avstralija medseboj

Dobil pa sem pred pol leta na mail, ko sem jim težil kaj je še vse potrebno , da bo zadeva zaključena.

Nazadnje od njihovega kontakta pa je tale email, ki je čuden in po tem kakor ga razumem, ker sem popoln laik pravi, da naj bi bili do denarja upravičeni tudi drugi dve osebi v tretjem kolenu žlahte in ne samo hčerka od pokojne mama in njenega avstralskega pokojnega brata.

ZADNJI EMAIL IZ NJIHOVE PISARNE:

Reference is made to your recent correspondence to Mr Matthew Kennedy.

Kindly note I am the officer presently responsible for administration of the above estate and future correspondence can be directed to me at ptbankstown@pt.nsw.au

I am attaching a letter that Mr Kennedy sent to you in March this year. I can only assume that you did not receive this letter, as we have not received your response to date.

As žlahta v tretjem kolenu are not agreeable to renounce their entitlement in the Australian asset, we require further information as outlined in our attached letter.

Thank you for your assistance and I look forward to your response.

Estate of pokojna mati od hčerke A.L
Re: hčerka

The Public Trustee is administering the estate of A.L who died on the 25 December 1997, late of ....

It is understood that you acted on behalf of hčerka od umrle dedinje in relation to her late Mother’s estate in Slovenia as per authorisation signed by Natasa and yourself dated
1 February 1999, and therefore we are seeking your advice with reference to the following.

It is noted that druga žlahta v tretjem kolenu 2 osebi renounced their inheritance in the estate of N.L in Slovenia to her daughter N.L

Please confirm :-

Do the renunciations signed by nephew B.B and Niece A.S also cover the Australian asset currently being administered by our office.

Is the Public Trustee entitled to pay B.B and A.S with reference to their written directions to our office dated 5 July 2006 advising they do not wish to renounce their entitlement in the Australian asset

Does a further order need to be obtained from the court re: the Australian asset.

Thank you for your assistance in this matter and we look further to your reply.

Yours Faithfully

M.Kennedy
For the Public Trustee

1. Zanima me na koga ( odvetnik, pomoč ) naj se obrnem za ta način mednarodnega prava.

2. Kaj mislijo s tem zadnjim pismom

3. Kako zadevo zaključit na čimbolj neizčrpen način.

Za vsak odgovor bom izredno hvaležen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pacek
PrispevekObjavljeno: Čet 24 Jan, 2008 22:46  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Jan 2008 22:56

anyone ? nej vsaj kdo pove na kerga se lahko obrnem in mu predstavim problem Smile
Nazaj na vrh
faca
PrispevekObjavljeno: Pon 28 Jan, 2008 11:30  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Jul 2007 10:29

Veste kaj? Glede na to da je zadeva mednarodna in je vprasanje ali se kdo pri nas v njo razume, bi se jaz kar obrnila na POP TV in oddajo preverjeno! Nic ne stane, mogoce pa bo kaj? Oni veckrat razvozlajo zadeve.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Mednarodno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu