Avtor Sporočilo
<  Evropsko pravo  ~  Nujno: Uvoz avta iz tujine in preklic naročila
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Blisk11
PrispevekObjavljeno: Sre 12 Mar, 2008 13:33  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Mar 2008 13:32

V Nemčiji sem imel ogledan avto, ki sem ga hotel uvoziti. Po mailu sem prejel pogodbo in jo podpisal in poslal nazaj po faksu skupaj s kopijo osebne. Gre za pooblaščenega prodajalca.

Nakazal sem mu tudi 280 EURa uredi preizkusne tablice in kasko za 15 dni in to je to.

Potem se mi je nekaj obrnilo in sem se odločil da avta ne bom vzel. Večer pred prihodom sem mu poslal mail da me ne bo.

Sedaj mi grozi, da je on avto prepisal itd,... in da ima stroške, da je plačal davek,... in da mu moram plačati 2000 EUR ali pa gre to naprej v njihovo pravno službo.

Ali se moram česa bati, ali pravno lahko kaj sproži. Govori mi da je avto že napisan name itd,.. in da sem že drugi lastnik. Sam nisem podpisal razen pogodbe nič. Del pogodbe pa je res tudi pooblastilo Wollmacht.

V soboto naj bi prišel po avto zato je on uredil tablice. Ni mi pa jasno kako bi lahko prepisal lastništvo če mu jaz še nisem plačal? Ali me vleče za nos?

Odgovor potrebujem čim prej!

Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
petermaseter1
PrispevekObjavljeno: Čet 13 Mar, 2008 10:07  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Okt 2007 12:37

Če svoje obveznosti ne boste poravnali prostovoljno, ima prodajalec pravico preko sodišča zahtevati izpolnitev pogodbe ter škodo, ki mu je nastala, in stroške postopka.

Obljuba dela dolg!
Nazaj na vrh
Blisk11
PrispevekObjavljeno: Pet 14 Mar, 2008 16:20  Odgovori s citatom

petermaseter1 je napisal/a:
Če svoje obveznosti ne boste poravnali prostovoljno, ima prodajalec pravico preko sodišča zahtevati izpolnitev pogodbe ter škodo, ki mu je nastala, in stroške postopka.

Obljuba dela dolg!
Razumem ampak kako vem koliko stroškov. Vrednost avta je 27000 EUR. Kako lahko najbolj pridem iz tega?

Pogodbo sem poslal preko faksa in kopijo osebne ali lahko kako izpodbijam?

Hvala
Nazaj na vrh
petermaseter1
PrispevekObjavljeno: Pet 14 Mar, 2008 16:31  Odgovori s citatom

S prodajalcem se poskušajte dogovoriti o plačilu nekega zneska, ki bo pokril njegove stroške in bo prodajalec pripravljen zato odstopiti od pogodbe.
Nazaj na vrh
Blisk11
PrispevekObjavljeno: Pet 14 Mar, 2008 17:24  Odgovori s citatom

In če ne popusti, kaj naj naredim. On hoče praktično 13,5% vrednosti avta.
Ali lahko kako izpodbijam. Probal bom da prideva nekje na 800 EUR morda celo do 1000 vse ostalo pa je že lepa vsota.
Nazaj na vrh
petermaseter1
PrispevekObjavljeno: Pet 14 Mar, 2008 17:45  Odgovori s citatom

Že tako je dosti popustil.

Prodajalec lahko vztraja pri izpolnitvi pogodbe v celoti. Lahko vztraja na tem, da morate plačati celotno kupnino, kot ste se zavezali s pogodbo,vi pa lahko vztrajate na tem, da vam prodajalec avto izroči.

Eno izmed temeljnih načel obligacijskega prava je: "Pogodbe se sklepajo zato, da se izpolnijo."

Trenutno imate veljavno sklenjeno pogodbo o nakupu vozila. Po tej pogodbi ste dolžni nakazati kupnino, prodajalec pa je dolžan izročiti vozilo.

Vajina obveznost plačila kupnine in izročitve vozila lahko ugasne samo s soglasno voljo. Vi ste svojo voljo že izrazili, ko ste podali izjavo za odstop (kar tako, brez tehtnega razloga). Cena za soglasje s strani prodajalca pa je 13,5 % vrednosti vozila.
Nazaj na vrh
Blisk11
PrispevekObjavljeno: Tor 01 Apr, 2008 15:41  Odgovori s citatom

Hvala za vse odgovore do sedaj. Imam pa nova vprašanja.

Sedaj sem se zmenil za 1000 EUR odškodnine ampak ko sem dobil račun kamor nakažem sem hotel še lastnika računa in na koncu se je izkazalo da je to osebni račun prodajalca. Vsaj izgleda tako ker se glasi na njegovo ime. Kako naj nastopam sedaj. Ali je to dovolj močen argument da ga pošljem nekam?

Kako naj ravnam. Sedaj sem mu rekel da naj mail, ki ga je poslal sprinta , podpiše in štemplja. Če dobim to sem po moje že korak bližje.
Nazaj na vrh
petermaseter1
PrispevekObjavljeno: Sre 02 Apr, 2008 8:38  Odgovori s citatom

S prodajalcem sklenite pisni dogovor, v katerem navedete, da sta odstopila od pogodbe in da odškodnina za odstop od pogodbe znaša 1000 €. Zapišite tudi številko računa, na katerega morate nakazati denar, banko, pri kateri je račun odprt, in rok v katerem morate nakazati denar. Ne pozabita zapisati, da ste s plačilom tega zneska prosti vseh obveznosti, ki izhajajo iz pogodbe o nakupu avtomobila (tiste, ki ste jo podpisali, poslali po faxu in nato preklicali). V dogovor zapišite tudi, da je prodajalec prost obveznosti na izročitev avtomobila. Zapišite, da dogovor začne veljati, ko ga podpišeta obe stranki in se en podpisan in žigosan izvod vrne k vam (od tega dne bo začel teči rok za nakazilo zneska).

Ko boste poravnali svojo obveznost, pošljite fotokopijo potrdila o plačilu prodajalcu. Originalno potrdilo o plačilu odškodnine shranite.

Vsa pošta med vama naj poteka priporočeno s povratnico (AR).
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Evropsko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu