Avtor Sporočilo
<  Mednarodno pravo  ~  letalske karte- sprememba časa potovanje
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
andrejar
PrispevekObjavljeno: Pet 14 Mar, 2008 15:34  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Mar 2008 15:20

Pozdravljeni!
Prvič iščem pomoč na vašem forumu in niti ne vem, če sem izbrala pravo področje...
Naj vam predstavim težavo. Preko interneta sem kupila letalske karte od Benetk do Madrida in še karto od Madrida do Asturiasa. Gre za dve različni nizkoproračunski letalski družbi(Vueling in Easyjet). Tako sta bila leta kupljena kot dva ločena leta, kar pomeni, da vmes potnik sam poskrbi za prtljago in se še enkrat čekira.
Pri načrtovanju poti sem upoštevala potrebni čas za menjavo letov. Tako sem kupila vozovnico, s katero bi prišla v Madrid ob 15. uri (čas na karti in voznem redu ob nakupu karte), pot pa bi nadaljevala ob 19.45 uri.
Vse lepo in prav dokler nisem dva dni nazaj dobila e-maila od letalske družbe Vueling- "We apologize- your flight has changed"... Letalska družba je spremenila čas poleta, tako, da po novem pridemo v Madrid šele ob 18.40., kar pomeni premalo časa za dvig prtljage in čekiranje za nadaljevanje poti.
V mojem primeru sem mnenja, da ni moja krivda, da imam premalo časa in menim, da mi mora letalska družba, ki je spremenila svoj vozni red, poskbeti za moj prihod na končni cilj.
V zadnjih dveh dneh sem že napisala pritožbo (2) preko emaila, pa še nisem dobila odgovora. Do potovanje so še dobri trije tedni. Kaj mi svetujete?
Kakšni naj bodo moji naslednji koraki?
Hvala za odgovore!
Andreja R.M.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilado
PrispevekObjavljeno: Sre 14 Maj, 2008 15:14  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Mar 2007 22:35

Včlanite se v zvezo potrošnikov Slovenije ter jim predstavite svoj primer. V praksi se povežejo z zvezo potrošnikov države letalske družbe in v večini primerov uspejo rešiti nastalo problematiko.

Sam imam zelo pozitivne izkušnje.

Lp iz Isole
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Mednarodno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na: