Avtor Sporočilo
<  Kazensko pravo  ~  znima me cenik sodnik stroškov
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
borce
PrispevekObjavljeno: Pon 28 Mar, 2005 18:26  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Mar 2005 18:17
Kraj: tišina

Kot sem že omenil v samem naslovu me zanima cena sodnih stroškov, v cestem prometu.Prekoračil sem hitrost v naselju in zaradi tega mi je bila izrečena kazen in točke.Policist mi je obrazloži, da se lahko v roku 5 dni pritože.To sem tudi storil, saj sem sam študet in sem izkoristil to , da sem zaprosil za obročno odplačevanje kazni.Bilo mi je ugodeno, toda kar nisem razumel so bili sodni stroški kateri znašajo točno 10.000sit.Če mogoče kdo razpolaga z kakršnim koli cenikom ali čemer podobnim bi ga LEPO prosil naj mi odgovori na moj @ ali pa na forumu.

borut.horvat@gmail.com

V naprej se vam že najlepše zahvaljujem za vaš čas in trud.
Borut
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jadran
PrispevekObjavljeno: Pon 28 Mar, 2005 20:47  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Mar 2005 17:57

Minister pristojen za pravosodje je izdal Pravilnik o stroških postopka o prekršku, ki določa, da se stroški odmerjajo kot v kazenskem postopku, le povprečnina je nižja.

Policisti so vam dali pravni pouk, vendar pa noben pravni pouk ne vsebuje tudi poučitve o tem, da vam z vsako pritožbo nastanejo stroški vsaj za sodno takso, če že ne še kakšni drugi stroški. Mislim pa, da so vam morali v obrazložitvi napisati tudi, katere stroške so vam zaračunali. Tako je vsaj v kazenskem pravu in če bi se naj sedaj po novem stroški postopka o prekršku določali enako, bi moralo biti tudi pri prekrških tako.

Ne vem sicer kaj so vam lahko poleg takse za pritožbo še upoštevali 8 razen če bi bilo potrebno izvesti postopek s pričami, kar pa v vašem primeru vetjetno ni bilo potrebno). Morda so vam zaračunali povprečnino, ki se giblje med 500 do 6000 točk ( vrednost točke je 19 SIT).

Kot sem ze omenil, v obrazložitvi bi morali biti stroški obrazloženi., tako da jo še enkrat poglejte in sporočite kaj so vam zaračunali.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Kazensko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu