Avtor Sporočilo
<  Civilno pravo  ~  placilo vrtca
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
erbi
PrispevekObjavljeno: Ned 13 Mar, 2005 7:39  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Mar 2005 15:24

Pozdravljeni!

V letu 2003 sem imel otroka v vrtcu in meseca junija sem ga zaradi selitve izpisal. Do takrat je bilo vse placano, razen racuna za junij 2003. Ta bi moral priti naknadno, vendar smo se mi ze zdavnaj preselili in tega racuna nismo dobili.
Iz sodisca sem dobil sklep o izvrsbi zaradi neplacila vrtca, pa me zanima kaj naj storim? Ali ni ze potekel rok?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mirijamp
PrispevekObjavljeno: Ned 13 Mar, 2005 18:46  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Feb 2005 10:33

Ne razumem točno, kakšen rok še ni potekel. Sklepam, da mislite zastaralni rok. Za plačilo vrtca ne velja 1 letni zastaralni rok, ker bi to bilo sicer v obligacijskem zakoniku izrecno zapisano. Pri plačilu vrtca gre za občasne denarne terjatve, ki dospevajo v določenih krajših časovnih presledkih (občasne terjatve), zato take terjatve v skladu z določbo 347. člena obligacijskega zakonika zastarajo v treh letih od zapadlosti vsake posamezne dajatve.

Tako da vaša obveza za plačilo vrtca še ni zastarala, zastarala bo šele junija 2006. Najbolje je, da čimprej poravnate svojo obveznost, saj boste se tako izognili nadaljnjim izvršilnim stroškom. Dejstvo je, da ste otroka meseca junija izpisali iz vrtca, izpis verjetno velja od nasledjega meseca dalj, tako da ste dolžni poravnati plačilo za mesec junij.

Zoper sklep o izvršbi seveda lahko v skladu s pravnim poukom ugovarjate v 8 dneh od vročitve sklepa, vendar boste verjetno ste samo podaljšali in podražili postopek, saj boste poleg višine plačila, plačali še zakonite zamudne obresti in stroške postopka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Civilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu