Avtor Sporočilo
<  Zdravstveno pravo  ~  Opomin pred tožbo -dodatno zdr. zavarovanje
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
leks
PrispevekObjavljeno: Sob 21 Jan, 2006 13:52  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Sep 2005 23:46

Dober dan želim vsem

V kolikor si bo kdo znal odgovoriti na moje vprašanje se zahvaljujem za njegov čas.

Zaradi teških finančnih razmer sem junija lani nehal plačevati dodatno zdravstveno zavarovanje pri Vzajemni.
Včeraj sem dobil opomin pred tožbo in prekinitvijo pogodbe, zame v dokaj velikem znesku.
Zanima me sledeče:
1. ali sem dolžan poravnati ta znesek, glede na to ,da je v veljavo stopil novi zakon
2. v kolikor mi pri vzajemni prekinejo pogodbo, mi vseeno velja dodatno zdravstveno zavarovanje s 1.3.2006, saj sem
ostal njihov zavarovanec ali bom leto dni brez možnosti dodatnega zavarovanja?
3. bi me vzajemna dejansko šla tožit za 40 tisočakov?

Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kikavila
PrispevekObjavljeno: Sre 08 Feb, 2006 19:57  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 20:30
Kraj: Mežica

Opomin pred tožbo pomeni, da nameravajo podati predlog za izvršbo zaradi vaših neporavnanih obveznosti. Prekinitev zavarovanja pomeni, da niste več zavarovanec Vzajemne. Sedaj nimate urejenega dodatnega zdravstvenega zavarovanja. Ne glede na novi zakon vas lahko tožijo za plačilo dolga. Svetujem vam, da se osebno oglasite v poslovalnici Vzajemne in jih seznanite z vašim finančnim stanjem. Priporočam vam v izgobim nadaljnjim visokim stroškom zaradi predloga za izvršbo, da se z njimi dogovorite, da nastali dolg odplačate obročno, poskušajte doseči da vam bodo v celoti ali delno odpisali obresti in vam vzpostavili zavarovanje. Če ne boste odreagirali na ta opomin in boste zadevo pustili, da se "reši sama", potem bo Vzajemna podala predlog za izvršbo ( na sodišču imate dodatne stroške - plačilo stroškov za izvršbo tožene stranke, plačilo takse za morebiten ugovor itd. zakonske zamudne obresti vse do plačila dolga itd.).
Nazaj na vrh
jak
PrispevekObjavljeno: Ned 12 Feb, 2006 19:47  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Jan 2006 21:51

Nisem pravnik,samimam podoben primer pri vzajemni.Zanima me,kako ste uredili.prosim če mi odgovorite
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Zdravstveno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu