Avtor Sporočilo
<  Izvršilno pravo  ~  dražba predmetov
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
vioj42
PrispevekObjavljeno: Tor 24 Jan, 2006 21:04  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Jan 2006 19:40

Na istem naslovu in v istem delu polovico hiše živim na 40 kvadratih s svojo materjo in njenim partnerjem.Sama sem samohranilka z hudo prizadetim malim otrokom.Mama je pred leti padla v psihično bolezen,sama sem takrat nekako uredila bivalni prostor v tej 60 let stari hiši.Mami so ostali neplačani dolgovi,Sama sem prijavljena s svojim otrokom v gospodinjstvu,saj z mamo razen da si delim kuhinjo in kopalnico,nimam nič.Mama ima v svoji sobi vse kar je njeno,to je omaro in obleko,star tv,in dva jogija na tleh,kjer leži.Njen partner je 100 procentni invalid,pred vrata jih ne morem postaviti.Kaj naj ukrenem,rubežniki kar hodijo,in v glavnem napišejo,da ni ničesar vzeti.Razen enega,ki je zapisal pomivalni stroj,vrtno mizo,in sedaj je že prišlo da bo dražba.Oboje je staro in nimam računov.Kaj naj storim,nimam živcev in predvsem časa se s tem ukvarjat,sama sem že itak na robu preživetja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jadran
PrispevekObjavljeno: Sre 25 Jan, 2006 15:53  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Mar 2005 17:57

Sklepam, da so stvari, ki jih je izvršitelj zarubil last vaše matere. Glede na to, da je razpisana že prva dražba, ni kaj za naredit. Stvari se bodo na dražbi prodajale po ocenjeni vrednosti. Če na prvi dražbi ne bo dosežena cena, enaka ocenjeni vrednosti, bo določil izvršitelj na predlog stranke (upnika) novo dražbo, na kateri se smejo stvari prodati pod ocenjeno vrednostjo, vendar ne pod tretjino te vrednosti.

Drugo dražbo lahko predlaga stranka v tridesetih dneh od prve dražbe.

Če nobena stranka ne bo predlaga v predpisanem roku druge dražbe ali če stvari ni bo mogoče prodati niti na drugi dražbi, bo sodišče ustavilo izvršbo.

To pomeni, da bo postopek ustavljen in da bo lahko upnik ponovno vložil izvršbo, če medtem terjatev ( dolg vaše mame) ni slučajno zastarala.

Sodišče bo izdalo sklep o ustavitvi izvršbe sodišče, v katerem bo navedlo, da ima vaša mati kot dolžnik pravico prevzeti zarubljene stvari.
Nazaj na vrh
vioj42
PrispevekObjavljeno: Sre 25 Jan, 2006 18:36  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Jan 2006 19:40

Ko je prišel izvršitelj konec decembra,je rekel da res vidi da ni kaj posebnega vzeti,da naj poskuša mama nekako po obrokih plačati,potem je pa čez mesec dni prišlo,da bo do rubili vrtno mizo,pomivalni stroj,samostoječi kamin in en star radio,vse skupaj za ceno 140 tisoč.Vrtno mizo je lansko leto pripeljal oče od otroka,ker je rabljeno dobil od svojega brata,ker pa oče stanuje v bloku jo nima kam dati.Kamin sem jaz pred letom dni kupila v merkurju za 28 tisoč in imam račun,pralni stroj sem prav tako kupila leta 2002,sicer rabljen,ampak še vem od koga,nek star radio pa je bil v verandi pripravljen za odpad in sploh ne vem od kod je prišel.Če bi takrat vprašal čigavo je,bi mu povedala.Tako pa sem poklicala sedaj izvršitelja,pa je rekel,da sedaj sploh ne morem več plačati,da dražba vsekakor bo,da pa naj ima mama pripravljen en večji obrok,ko pridejo,da potem se bo dalo zmenit.Sedaj sem prebrala,da obstaja možnost ugovora tretje osebe,kako je s tem.PROSIM ZA ODGOVOR
Nazaj na vrh
justicia
PrispevekObjavljeno: Sre 25 Jan, 2006 19:07  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Mar 2005 21:36

Glede na to, da so očitno nekatere zarubljene stavri vaša last, nekatere pa celo last očeta vašega otroka lahko podate ugovor tretjega, v katerem zahtevate, naj sodišče izvršbo na te predmete izreče za nedopustno, saj imate na njih vi lastninsko pravico in ne vaša mati.

O vašem ugovoru se bo moral nato izreči upnik vaše matere.

Možne so naslednje situacije:
- Če upnik v roku ne odgovori na ugovor, ali če izjavi, da ugovoru ne nasprotuje, sodišče glede na okoliščine primera v celoti ali delno razveljavi sklep o izvršbi in ustavi izvršbo.
- Če upnik v danem roku izjavi, da ugovoru nasprotuje, sodišče ugovor zavrne. V tem primeru ugovora lahko v roku trideset dni od pravnomočnosti sklepa začnete pravdo za ugotovitev, da izvršba na ta predmet ni dopustna.

Z ugovorom lahko vsekakor poskusite, saj nimate kaj za izgubit, plačati morate le takso za ugovor in sklep, lahko pa ob vložitvi ugovora prosite tudi za oprostitev plačila sodnih taks, v kolikor nimate denarja. To oprostitvi plačila sodnih taks bo nato odločalo sodišče.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Izvršilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu