Avtor Sporočilo
<  Izvršilno pravo  ~  izvržba limitaNUJNO
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
tanja408
PrispevekObjavljeno: Pet 10 Feb, 2006 19:38  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Feb 2006 19:48

Pozdravljeni
Imela sem na banki odobren izredni limit, ki je potekel z dne 31.12.2005.Ker sem dala vlogo za podaljšanje , ki mi je niso odobrili mi je naloženo da limit vrnem do 31.1.2006.Ker je znesek izrednega limita kar visok, me zanima kakšen je ukrep. Vem , da bo banka dala zadevo na zavarovalnico, ki bopotem terjala denar od mene. Imam stanovanje ki je na kredit in je lasnica banka.Ali lahko zahtevajo od druge banke da se stanovanje proda. Oz ker sem se poskušala dogovoriti vendar na banki ni posluha.Zanima me kaj naj naredim saj potrebujem cc 6 mesecev da bi ta znesek lahko spravila na 0.Hvala[/list]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jadran
PrispevekObjavljeno: Sob 11 Feb, 2006 10:15  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Mar 2005 17:57

Najprej si dobro preberite splošne pogoje poslovanja banke, v katerih je o odobritvi in neodobritvi izrednega limita zagotovo kaj določeno. Ponavadi je tako, da je potrebno izredni limit banki vrniti, če vam ga ne podaljša do določenega datuma.

V kolikor zbneska ne boste poravnali, vas bo banka dala v izvršbo. Katero od izvršilni sredstev pa bo predlagala, je stvar njene odločitve. Če je znesek visok, bo vsekakor predlagala tudi izvršbo na nepremičnino, katere lastnik ste.

Predlagam vam, da v kolikor lahko denar vrnete v nekaj mesecih, da se z banko dogovorite o morebitne obročnem odplačevanju in sklenete o tem nekakšen dogovor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Izvršilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu