Avtor Sporočilo
<  Medicinsko / zdravniško pravo  ~  Prisilna hospitalizacija
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
sonjecka
PrispevekObjavljeno: Tor 09 Sep, 2008 20:46  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Maj 2006 14:21
Kraj: Ljubljana

V Sloveniji zakon o prisilni hospitalizaciji v psihiatrično kliniko še obstaja.
Da se ga da zlorabiti in da ga sorodniki kar prevečkrat zlorabljajo zaradi svojih interesev ni skrivnost.
Da se oseba,ki je "marginalna"-se pravi brez redne zaposlitve in samska ženska-znajde enkrat v situaciji ko sorodnikom uspe da jo hospitalizirajo ni nič novega.
Zasrašujoče pa je da lahko kasneje sorodniki-mama,sestra-zlorabljajo institut prisilne hospitalizacije,češ,saj je že bila pri Vas.
Zanima me kaj lahko strim proti grožnjam,če se ne bo to tudi uresničilo.Češ ti kar govori,imam podatke da boš končala kamor sodiš.
Ups,pa je res.
Spor med mano in sestro,ki je zdravnica je drugačne narave.dediščina.Samo da jaz ne morem storiti ničesar če me ona kleveta,napada,grozi.Če bom jaz dvignila glas,če se bom zjokala,če bom......se že ve kje bom končala.
Zloraba institucije?O.K. je.ampak zelo,zelo okruten zakon proti nam,ki nas zlorabljajo.Verjemite mi da nisem edina.Ogromno sem jih srečala lani na psihiatrični kliniki,ki se doma ne upajo pisniti,ker končajo takoj na polju v zaprtem oddelku.
Kaj se da narediti? Jaz sem se naučila da ne jokam več.Se Vam zdi okrutno?Je,pa ne jokam več.Ker ne smem!!!!!

Mimika1111
PrispevekObjavljeno: Ned 02 Nov, 2008 10:50  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Okt 2008 13:44

Na psihiatriji te pregleda psihiater. Če si zdrava v vseh pomenih, potem te ne morejo noter zadržat. Kaj pravi sestra/zdravnica pomeni manj, kot tvoj normalen izgled in tvoje normalno vedenje. Če pa preveč nepovezano in zmešano čvekaš (čeprav si drugače "normalna", le povedat hočeš na hitro čimveč stvari), se zna izkazat, da imaš nekaj psihičnih težav. Tedensko so obravnave, dodelijo ti odvetnika, ki te zastopa. Takrat se lahko pritožiš. Seveda traja nekaj časa.

Torej, če te zaprejo, se obnašaš čimbolj normalno, tak kot si. Brez razloga te ne morejo noter zadržat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
regoc
PrispevekObjavljeno: Pet 05 Jul, 2013 17:39  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Apr 2013 8:26

Srce drago, seveda morejo!
Vse je odvisno od tega koliko je kdo korekten.
Če živiš v iluzijah da so vsi zdravniki korektni samo za to ker so zdravniki, potem...

Tudi jaz sem bila prisilno hospitalizirana, ko sem vprašla sploh mi niso hoteli povedat zakaj. Ko sem po določenem času, komaj uspela izvedet kaj je bil vzrok (ja, seveda, nekaj kar ni bilo res!) že je bilo prepozno za potožit se in ostla mije stigma da sem "bila na psihijatriji"...

Včasih je v življenju tako, beseda proti besedi, včasih gre za zmanjšano inteligenco, včasih za hudobijo... ostali naj si mislijo komu bodo verjeli...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Medicinsko / zdravniško pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu